Путивльський район Сумської області

ЗВІТ про відстеження

Дата: 11.04.2019 16:25

З В І Т

про повторне відстеження результативності регуляторного акта: рішення Новослобідської сільської ради від 21.11.2018 року «Про

порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл сільської ради, зі змінами»  затвердженого

на 17 сесії 7 скликання  сільської ради.

Заходи з відстеження результативності регуляторного акта проводить виконавчий комітет Новослобідської  сільської ради: вул.  Першотравнева,буд. 3,  с. Нова Слобода  Путивльського району  Сумської області 41530, телефон:  5-45-20

Головною ціллю прийняття рішення Новослобідської  сільської ради «Про внесення змін до рішення сільської ради від 24.02.2012 року «Про порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл сільської ради»   є приведення у відповідність до вимог чинного законодавства регуляторних актів, удосконалення правового регулювання господарських відносин між органами місцевої влади та громади суб’єктами господарювання та створення ОТГ.

Заходи з відстеження результативності цього регуляторного акту проводились у лютому 2019 року.

Методи одержання результатів відстеження і дані та припущення на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних: аналіз статистичних даних.

Кількісні та якісні значення показників результативності регуляторного акта:

Механізм дії регуляторного акту спрямований на розробку та затвердження умов проведення конкурсу по оренді майна комунальної власності територіальної громади  сільської ради з метою ефективнішого його використання та збільшення надходжень до сільського бюджету.

Проведення конкурсу на право укладання договорів оренди майна надає можливість учасникам конкурсу вносити свої пропозиції щодо покращення умов використання орендованого майна.

Оцінка можливих результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

Результатом впровадження регуляторного акта є:

-         підвищення ефективності використання майна,

-         визначення реального розміру орендної плати,

-         збільшення надходжень до сільського бюджету,

-         своєчасне оновлення основних фондів,

-         чітке врегулювання відносин в сфері оренди комунального майна.

Сільський  голова                                             О.О. Гаркавенко

З В І Т

про повторне  відстеження результативності регуляторного акта: рішення Новослобідської сільської ради від 21.11.2018 року «Про затвердження Методики розрахунку плати за оренду комунального майна сільської ради, зі змінами»  затвердженого на 17 сесії 7 скликання  сільської ради.

Головною ціллю прийняття рішення Новослобідської сільської ради «Про внесення змін до рішення сільської ради від 14.04.2008  «Про затвердження Методики розрахунку плати за оренду комунального майна сільської ради»   є приведення у відповідність до вимог чинного законодавства регуляторних актів, прийнятих сільською  радою в тій частині, що регламентують передачу комунального майна в тимчасове платне використання, встановлення порядку розрахунку та використання орендної плати та створення ОТГ.

Кількісні та якісні значення показників результативності регуляторного акта:

- Розмір орендної плати за деякими видами цільового використання майна.

- Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія регуляторного акта.

- Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання, на виконання вимог акта.

- Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта.

- Кількість укладених договорів оренди комунального майна.

Методикою визначено можливість укладення договорів оренди комунального майна. Дія регуляторного акта поширюється на всіх осіб, які можуть бути орендарями згідно з Законом України «Про оренду державного та комунального майна» та мають намір орендувати майно, що перебуває у власності територіальної громади. За період проведення  відстеження  договорів оренди комунального майна не укладено.

Результатом впровадження регуляторного акта є:

• Вдосконалення механізму, який визначає порядок передачі майна територіальної громади в оренду.
  • Підвищення ефективності використання майна, зокрема за рахунок застосування конкурентних засад при визначенні орендарів майна і запровадження фіксованих розмірів орендної плати для певних видів діяльності майна.

Сільський  голова                                             О.О. Гаркавенко