Червоозерський старостинський округ

Червоозерський старостинський округ

НОВОСЛОБІДСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Станом на 01.01.2021

Основні історичні віхи: село Червоне Озеро - центр старостинського округу.

До складу колишньої Червоноозерської сільської ради входить чотири населені пункти: с.Червоне Озеро, с. Чаплищі, с. Козлівка, с.Жари.

Червоне Озеро – село, центр Червоноозерського старостинського округу. Розташоване навколо озера Червоне за 21 км. від міста Путивль та за 12 км. – залізничної станції «Путивль» Відоме з ХУІІІ століття. Протягом існування назва змінювалась. Давня назва села – Святе Озеро. За переказами на місці озера колись стояла дерев’яна церква, яка з невідомих причин пішла під землю, а на її місці з’явилось озеро, яке і назвали Святим. Звідси і пішла назва села – Святе Озеро. За Радянських часів назву села змінили на Червоне Озеро.

Чаплищі – село, розташоване на правому березі ріки Сейм за 5 км. на схід від села Червоне Озеро. На південному заході села Чаплищі знайдено поселення бронзового, раннього залізного віку, раннього та розвинутого середньовіччя, а на півдні села – курганний могильник. Протягом всього існування села його назва залишалась незмінною. За переказом назва села походить від назви птиці – чапля, яких безліч в долині річки Сейм.

Козлівка – село, розташоване за 4 км. на схід від села Червоне Озеро. Поблизу села Козлівка виявлено поселення бронзового віку. В селі знаходилась конспіративна квартира народовольців. До села приїздила відома революціонерка Софія Перовська.

Жари - село, розташоване за 1 км. на північ від села Червоне Озеро.

Населення станом на 01.01.2021 року складає: с. Червоне Озеро – 149, с. Чаплищі -130, с.Козлівка - 16, с.Жари - 3.

Демографічна ситуація за 2020 рік: Народилося (осіб) - 2 , Померло (осіб) - 6, Прибуло (осіб) -11 , Вибуло(осіб) - 9, Зареєстровано шлюбів (од.) -1 .

Соціальні категорії: Діти- 35, Пенсіонери -81 , Працездатне населення -183 , Знаходяться за межами ради (на заробітках тощо) -88 , Учасники ВВВ та прирівняні до них особи -5 , Учасники АТО -2 , Багатодітні сім’ї -2 , Діти-сироти та позбавлені батьківського піклування -0 , люди з особливими потребами -23 .

Загальна характеристика житлового фонду:

Загальна кількість будинків – 211 шт.

Кількість пустуючих садиб – 28 шт

з них придатних до проживання – 4 шт

Об’єкти національної спадщини: .

Могила радянського воїна, с Чаплищі. 1941 р.

Поселення, с. Козлівка, ІІ тис. до н.е.

Поселення, с. Чаплищі, ІІ тис. до н.е. , VI-V ст. до н.е., , ІІ тис. до н.е. ІХ-ХІ ст.. ХІІ-ХІІІ ст. ХІV-XVIст.

Курганний могильник, с. Чаплищі, ІІ тис. до н.е.

Гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Середньосеймський» Заповідне урочище «Озеро Червоне» - 30,9 га.

Підприємства:

ТОВ «Райз Північ» - Яременко Анатолій Володимирович, рослинництво,

ТОВ «Сейм-Агро» - Скляров Борис Петрович, рослинництво,

ФГ « Сітне» - Єрмаков Єгор Павлович, рослинництво,

ФГ «Промінь» - Єрмаков Роман Єгорович, рослинництво,

ПП «Карпенко» - Карпенко Володимир Дмитрович, рослинництво,

ФГ «Сейм -2010» - Распутько Анатолій Анатолійович, рослинництво,

ФГ «Ірина 89» - Гусак Ірина Григорівна;

СФГ «Діброва» - Гусак Андрій Іванович;

ФГ «Верзань Агро» - Кусовнік Віктор Миколайович.

Всього водогонів _3.3км; колодязів 24 од., з них використовується _15 од.

Заклади торгівлі – два. ( ФОП Притика Т.М.; ФОП Плахонін Г.І.)

Виїзна торгівля 3 рази на тиждень (ТОВ «Путивль Хліб»)

Медичні установи: ФП с.Червоне Озеро ( молодша медична сестра Рубанова Н.В. ); ФП с.Чаплищі ( молодша медична сестра Жарікова С.М.)

Соціальні послуги: соціальний робітник – Дзекунова І.В., на обслуговуванні 3 особи).

КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВІ ЗАКЛАДИ:

Червоноозерський СК ( директор Вознюк Ю)

Чаплищанський СК (Полозова Ю.)

Депутатський корпус- виборчий округ № 6

Яцина Зоя Володимирівна - політична партія "СЛУГА НАРОДУ"

Карпенко Володимир Дмитрович – самовисування

Релігія

Власних культових будівель немає .