В Україні можна отримати юридичні послуги безоплатно.
Їх надає, зокрема, система безоплатної правничої допомоги (БПД).
Система БПД має мережу точок доступу до правничої допомоги по всій Україні та надає правові консультації телефоном та онлайн.
Надання правничих послуг гарантується Законом України «Про безоплатну правничу допомогу» та повністю фінансується за кошти Державного бюджету України.
Послуги, які надає система БПД
Консультації юристів з правових питань, допомога зі складенням правових документів (крім документів до суду) — надаються безоплатно усім.
Допомога із зверненням до суду (представництво інтересів, складення процесуальних документів) — надаються категоріям громадян, визначених у статті 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу», зокрема:
⦁ людям з інвалідністю
⦁ людям з низьким доходом
⦁ ВПО
⦁ дітям
⦁ ветеранам війни
⦁ членам сімей загиблих ветеранів, Захисників і Захисниць України
За отриманням безоплатної правничої допомоги звертатися:
Сектор «Путивльське бюро правничої допомоги» Конотопського відділу надання БПД Північно-Східного управління надання БПД Східного міжрегіонального центру з надання БПД
Якщо ви не використали всі дні своєї відпустки, ви можете отримати за неї грошову компенсацію. У яких випадках та як це зробити — роз’яснюють юристи системи надання правничої допомоги.
Якщо пенсіонер помер, але не встиг отримати нараховану пенсію, ці кошти можуть отримати його родичі. Хто саме та як це зробити — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
Якщо ви працюєте та виховуєте двох та більше дітей, є можливість платити менше податків і отримувати більшу зарплату. Хто має право на пільгу, які документи потрібні та як правильно її оформити — роз’яснюють юристи системи надання правничої допомоги.
Якщо ваш рідний зник безвісти внаслідок бойових дій чи окупації, держава передбачає можливість оформлення пенсії. Це — не просто фінансова допомога, а визнання того, що людина зникла внаслідок захисту України або через обставини, що виникли через війну.
Кожна людина має право розпоряджатися своїм майном та визначити, хто його успадкує. Для цього потрібно скласти заповіт. Однак деякі спадкоємці мають право на частку у спадщині, навіть якщо їх не згадано в заповіті. Хто та за яких умов має право на обов’язкову частку у спадщині — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності