Співпраця та консолідація зусиль з метою розширення доступу
до безоплатної правової допомоги
Останні робочі дні I кварталу 2018 року в Путивльському бюро правової допомоги були багатими на важливі події, однією з яких стало підписання Меморандуму про співпрацю з Новослобідською сільською радою. Метою якого є розширення доступу до безоплатної правової допомоги та поширення правової освіти і культури населення Путивльського району. Начальник бюро розповіла про роботу системи безоплатної правової допомоги на Сумщині, про правові послуги, які можуть отримати громадяни, повідомив про основні напрями діяльності місцевих центрів та бюро правової допомоги. Під час робочої зустрічі начальника Путивльського бюро Наталією Удод та голови Новослобідської сільської ради Ольгою Гаркавенко було обговорено план спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту своїх прав, зокрема права на безоплатну правову допомогу шляхом проведення конференцій, семінарів, круглих столів, зустрічей, тренінгів та інших заходів. Фахівець бюро проінформувала про Всеукраїнський просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» та його мету. Розмістив інформаційні плакати, буклети та візитівки
На цьому візит до сільської ради не завершився, а продовжився консультуванням громадян, які завітали щодо вирішення питань що потребують правового супроводу.
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, у межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.
Новослобідська громада активно співпрацює з працівникіами бюро правової допомоги; постійно проводяться онлайн-вебінари на різноманітну правову тематику. Висвітлюються найбільш актуальні та хвилюючі питання з приводу тлумачення чинного законодавства, правильного його застосування в реальному житті. Ініціювати проведення семінару можливо в будь-який робочий час за попередньою домовленістю з працівниками бюро правової допомоги.
Реаліями сьогодення як в світі, так і в Україні є велика кількість розлучень, неповні сім’ї, а також, на жаль, не добросовісні батьки, які інколи уникають своїх обов’язків щодо своїх дітей, у тому числі майнових. На захист прав дитини стає Сімейний кодекс та інші нормативно-правові акти. Батьки зобов’язані піклуватися про розвиток дитини, а також забезпечувати базові побутові потреби, незалежно чи перебувають вони у стосунках чи ні. Аліменти на дитину стягуються з одного з батьків за домовленістю, або примусово – за рішенням суду.
Сьогодні поговоримо про використання в нашій державі документів російських чи білоруських. Так, як це на даний момент є досить важливим питанням, яке хвилює громадян.
Все частіше до нас звертаються громадяни, які цікавляться тим чи можна ламінувати документи. У законодавстві України відсутня пряма заборона ламінувати документи. Разом із тим, чимало послуг і процедур вимагають пред’явлення саме оригіналів документів.
Кабінет міністрів України опублікував постанову № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів», в якій перелічені нововведення в процесі військового обліку українців.
Слід вказати, що в 2022 році власники нерухомості мають сплатити податок на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, за 2021 рік. Як це зробити в умовах воєнного стану?