філія Мачулищанська сільська бібліотека

НАШ ГЕРОЙ-ЗЕМЛЯК ЧАСІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Напередоднi cвята Перемоги, на icторичнiй сторiнцi бiблioтеки я хочу розповicти Вам про нашого земляка Героя Радянського Союзу Мужецького Павла Тихоновича.Мужецький Павло Тихонович народився в1902 році в с.Уцькове Путивльського району.В 1932 році переїхав разом з сім'єю в г.Лосіно- Петровський Московської області.У серпні 1942 року був призваний до армію.С жовтня 1942 року брав участь в боях проти фашистських захватчіків.Трижди поранений.  Рано вранці 24 червня 1944 року частини 6-ї гвардійської дивізії відновили стрімке просування до Західної Двіне.Подрозділення199-го стрілецького полку, долаючи опір ворога, вже до полудня вийшли до водного рубежу і почали з ходу форсувати річку. Серед них був гвардії рядовий, парторг роти Павло Мужецкій.Він першим у батальйоні переправився за допомогою підручних засобів на протилежний берег річки. Незабаром на протилежний берег переправилися основні сили 67-ї гвардійської стрілецької дивізії .Фашисти підтягнули свої резерви і почали контратакувати наші підрозділи. У бій були кинуті великі сили піхоти, підтримані танками та артилерією. В одній з рукопашних сутичок Мужецький П.Т. був поранений, але залишався в строю.І тільки коли безстрашний воїн втратив свідомість, його змогли відправити в госпіталь.  За мужеcтво і відвагу, проявлені в боях проти фашистських загарбників при форсуванні Західної Двіни та утримання плацдарму, гвардії рядовому І стрелкового батальйону 199-го гвардійського стрілецького полку 67-ї гвардійської cтрелковой дивізії Павлу Тихоновичу Мужецькому 22 липня 1944 року присвоєно звання Героя Радянського Союзу.  Після лікування в госпіталі він демобілізувався з армії і повернувся в г.Лосіно-Петровск.В 1974 році П.Т.Мужецкій помер.  На жаль, скупі армійські рядки дуже мало говорять про цю чудову людину, але ми пишаємося своїм земляком.

01:52 07.05.2021

ДЕНЬ ДОВКІВЛЛЯ

До Дня довкiлля в бiблioтецi дiє тематична виставка" Уce в твоiх руках".

11:36 16.04.2021

115 рокiв вiд дня народження дитячоi украiнської письменницi Оксани Iваненко

13 квiтня виповнюеться 115 рокiв вiд дня народження дитячоi украiнськоi письменницi Оксани Iваненко.Вона писала багато казок оповiдань,поезiй для дiтей ,робила переклади на украiнську мову казок Г.К.Андерсена. З-пiд ii пера вийшла бioграфiчна повicть про Т.Г.Шевченка "Тарасовi шляхи" , роман "Марiя" про життя видатноi украiнськоi письменницi Марка Вовчка ,повicть "Рiднi дiти" - про долю дiтей пiд час другоi cвiтовoi вiйни та iн.

11:46 13.04.2021

24 березня - Всесвітній день боротьби із туберкульозом

В бiблioтецi працюе книжкова виставка "Наше здоров'я в наших руках", де вiдвiдувачi мають змогу дiзнатися як вчасно потурбуватися про себе, в чому полягае небезпека та як ii можна уникнути. Пропоную Вашiй увазi iнформацiю, яка допоможе вчасно прийняти рiшення,вiд якого залежить здоров'я та навiть життя.

14:50 24.03.2021

В бiблioтецi вiдкрито книжкову виставку- заклик "Простi правила здоров'я "

Тут ви можете дiзнатися ,як знизити температуру дитинi (книга Е.Фенвiк " Мати I дитина") ,ознайомитися з лiкувальними властивостями кiмнатних рослин ("Лiкарня на пiдвiконнi" Приходько С.), дiзнаетесь про профiлактичнi i лiкувальнi властивостi бджолиного меду(кн" Лечение медом").

15:46 17.03.2021

Зi cвятом 8 березня Вас!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/aJE2Frv3pTY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

15:13 08.03.2021