A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Новослобідська громада
Путивльський район Сумської області

Служба зайнятості інформує

 

Служба зайнятості - помічник у пошуку роботи

           Якщо Ви залишилися без роботи або бажаєте змінити місце роботи – звертайтеся до центру зайнятості .

       Якщо Ви завітали вперше - зверніться до диспетчера-консультанта. Він пояснить, як користуватися інформаційними матеріалами та технічними засобами, що розміщені у центрі зайнятості.

         У секторі самостійного пошуку роботи Ви маєте можливість самостійно знайти інформацію про вільні робочі місця (розмір заробітної плати, характер та режим роботи, професійні вимоги до кандидатів) і вибрати кращі варіанти свого працевлаштування.

          Якщо в секторі самостійного пошуку роботи Ви не знайшли необхідної інформації, диспетчер спрямує Вас до спеціаліста з працевлаштування, який допоможе підібрати підходящу роботу з урахуванням Ваших кваліфікаційних характеристик та побажань.

           Також, спеціалісти центру зайнятості:

 • нададуть індивідуальні консультації щодо перспектив Вашого працевлаштування;
 • у разі неможливості працевлаштування за фахом допоможуть зорієнтуватися у виборі чи зміні професії;
 • допоможуть оволодіти необхідними навичками щодо результативного пошуку роботи та технікою самопрезентації роботодавцю;
 • запропонують відвідати тематичні або загальні постійно діючі семінари та тренінги;
 • нададуть профінформаційні послуги та індивідуальні консультації з професійної орієнтації.

                                                                           Ми працюємо для Вас!

 

                                                     Сумська служба зайнятості готує кадри для ОТГ

                                                                     

          Обласний центр зайнятості вивчає досвід роботи фахівців у об’єднаних  територіальних громадах, які відповідають за життєдіяльність громад.

         Аналіз показав, що в практичній діяльності ОТГ є дефіцит спеціалістів з таких напрямів: перевірки знань з питань охорони праці, порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань, аварій на виробництві; пожежної безпеки з утримання територій, будинків, приміщень, споруд, евакуаційних шляхів і виходів, заходів та вимог пожежної безпеки на робочому місці, в побуті; забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення громади, надання першої медичної допомоги у разі нещасних випадків; цивільного захисту, організації добровільних пожежно-рятувальних дружин у громадах; безпеки та здійснення контролю в місцях масового перебування людей,  захисту  населення під час можливої загрози терористичного акту та наявності вибухового пристрою; реалізації заходів із запровадження енергозберігаючих технологій та використання ресурсів у процесі ремонту та реконструкції будівель і споруд комунальної власності.

         – Тому ми пропонуємо керівникам ОТГ Сумщини здійснити підготовку фахівців вищевказаного профілю у Сумському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, – говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Навчання осіб з числа зареєстрованих безробітних проводиться за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за умови майбутнього працевлаштування. Завдання ОТГ вивчити  потребу у фахівцях з безпеки життєдіяльності громади та надати нам відповідну інформацію щодо необхідності здійснення навчання таких спеціалістів.

          Про потребу у підготовці фахівців, які відповідають за життєдіяльність громад, можна повідомити у Путивльський районний центр зайнятості або скористатися телефонами у Сумах: (0542) 68-55-12, (0542) 68-55-13).

 

Послуги служби зайнятості населенню

        Відповідно до статті 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» видами соціальних послуг за цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення» є: 

 • професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях; 
 • профорієнтація; 
 • пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом організації громадських та інших робіт тимчасового характеру у порядку,   встановленому Кабінетом Міністрів України;
 • надання роботодавцям, які працевлаштовують громадян, зазначених у  частині першій статті 14 Закону України «Про зайнятість населення», компенсації відповідно до статті 26 Закону України «Про зайнятість  населення»;
 • надання роботодавцям - суб'єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних, компенсації відповідно до статті 27 Закону  України «Про зайнятість населення»;
 • надання ваучера для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій    громадян шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за  професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності відповідно до статті 30 Закону України «Про зайнятість населення»;
 • здійснення заходів сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб  відповідно до статті 24-1 Закону України «Про зайнятість населення»;
 • інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.

     За Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» видами забезпечення є: 

 • допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; 
 • допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні. 

         Послуги громадянам та роботодавцям надаються державною службою зайнятості безкоштовно. Консультацію щодо надання послуг ви можете отримати в  центрі зайнятості.

 

Види послуг, які надає роботодавцям служба зайнятості

 1. Інформування про стан, основні тенденції та процеси на локальному ринку праці.
 2. Інформування роботодавців відповідно до профілю підприємств про професійно-кваліфікаційний склад осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості, в тому числі про осіб, які шукають роботу і мають унікальні (рідкісні) професії, спеціальності або особисті якості.
 3. Вивчення потреб роботодавця та надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом.
 4. Здійснення на замовлення роботодавця підбору необхідних працівників із використанням психодіагностичних методик: проведення тестування, оцінка та інтерпретація результатів.
 5. Задоволення потреб роботодавців у тимчасових працівниках для виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру.
 6. Допомога в оперативному підборі необхідних кадрів шляхом представлення вакансій для потенційних працівників в ході проведення ярмарок вакансій.
 7. Організація підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреби роботодавців у навчальних закладах, так і безпосередньо на виробництві.
 8. Стимулювання діяльності роботодавців, спрямованої на створення нових робочих місць шляхом щомісячної компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
 9. Надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з числа внутрішньо переміщених осіб та компенсації витрат роботодавця, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, на перепідготовку та підвищення кваліфікації.
 10. Зняття з реєстрації трудових договорів між фізичними особами-підприємцями та найманими працівниками, зареєстрованими в центрі зайнятості до 01.01.2015 року.
 11. Надання комплексу спеціальних послуг у розв’язанні проблеми роботи із трудовим колективом в ситуації запланованого вивільнення працівників.
 12. Допомога у підготовці текстів оголошень про вільні робочі місця (вакансії) для їх розміщення у ЄІАС, засобах масової інформації і пошук кадрів.
 13. Сприяння у проведенні роботодавцями співбесід із кандидатами на робочі місця та організація зустрічей з шукачами роботи, у тому числі у центрах зайнятості.
 14. Проведення семінарів для роботодавців, у тому числі з питань працевлаштування інвалідів.
 15. Надання консультацій щодо виконання певних норм законодавства про працю і зайнятість, державне соціальне страхування на випадок безробіття, у тому числі з питань вивільнення працівників, працевлаштування громадян, які не здатні конкурувати на ринку праці, з питань використання праці іноземців тощо.
 16. Надання консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності.

                 Послуги надаються державною службою зайнятості безкоштовно.

 

Памятка для роботодавців

Шановні роботодавці!

Служба зайнятості пропонує Вам партнерство і взаємовигідну співпрацю та запрошує скористатися комплексом послуг:

 • Вивчення потреб роботодавця та надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом

          Державна служба зайнятості володіє найбільшою базою вакансій та шукачів роботи в Україні. Інформація про вільне робоче місце розміщується в електронній базі вакансій Державної служби зайнятості, на стендах, Інтернет-сайті служби зайнятості та порталі "Труд" тощо.

 • Перегляньте відео резюме шукачів роботи та знайдіть потрібних Вам працівників

        Для вашої зручності та оперативного підбору кандидатів на вакантні посади на каналі YouTube розміщені актуальні відеорезюме шукачів роботи. Не гайте часу, скористайтесь цим сервісом та отримайте перші враження щодо шукача роботи, який можливо стане вашим найкращим працівником.

 • Професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців для конкретних робочих місць у навчальних закладах, Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України, безпосередньо на виробництві.

           З метою вирішення кадрових потреб підприємств, установ та організацій у робочій силі, пропонуємо скористатись такою соціальною послугою служби зайнятості, як професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця.

        Професійне навчання організовується державною службою зайнятості у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та безпосередньо на виробництві. Відповідно до сучасних тенденцій розвитку ринку праці професійне навчання безробітних може здійснюватися на замовлення роботодавців як поточного, так і перспективного характеру.

 • Задоволення потреб роботодавців у тимчасових працівниках  (організація громадських та інших робіт тимчасового характеру).

        Для організації громадських та інших робіт тимчасового характеру не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії. З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають в письмовій формі строкові трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів.

       Фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел.

      У разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування організації таких робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

       Фінансування організації робіт тимчасового характеру здійснюється за рахунок коштів роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел.

 • Стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць шляхом компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

          Роботодавці, які працевлаштували на нові робочі місця громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та яким надано статус безробітного мають право на компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Право на компенсацію також мають роботодавці, які є суб’єктами малого підприємництва та які працевлаштували безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості.

   Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

 • Компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

        Роботодавці, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб за направленням служби зайнятості мають право на компенсацію витрат на оплату праці таких осіб. Компенсація тривалістю не більше шести календарних місяців надається за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази. Компенсація виплачується за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за шість календарних місяць в розмірі фактичних витрат на оплату праці, але не вище середнього розміру заробітної плати штатного працівника, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць.

     Крім того, роботодавець, який працевлаштовує за направленням центру зайнятості безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб строком не менш як на 12 місяців, може отримати компенсацію витрат на перепідготовку та підвищення кваліфікації. Сума компенсації встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. 

                    Здійснення комплексу спеціальних заходів у ситуації запланованого вивільнення працівників.

          З метою пом'якшення негативних наслідків масового вивільнення працівників, що відбувається в разі скорочення штатів з причин реорганізації, закриття структурних підрозділів або банкрутства підприємства, службою зайнятості спільно з органами влади, роботодавцями і профспілковими організаціями здійснюється комплекс спеціальних послуг щодо осіб, які підлягають вивільненню: проведення консультування працівників щодо їх прав і державних гарантій соціального захисту, організація профнавчання і сприяння підприємництву та самозайнятості, допомога в пошуку і підборі підходящої роботи,  допомога по частковому безробіттю.

 • Надання допомоги по частковому безробіттю.

        В умовах, коли через проблеми в економіці на підприємствах зменшуються обсяги виробництва, затримується виплата заробітної плати, працівники перебувають перед загрозою звільнення з роботи керівники підприємств стоять перед дилемою: як за складних умов господарювання не втратити найцінніший капітал і зберегти кваліфіковані кадри? Сьогодні такий вихід  є – треба скористатися механізмом надання допомоги з часткового безробіття.

            Допомога по частковому безробіттю надається державною службою зайнятості підприємствам для виплати працівникам, у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу, у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин.

          Виплати здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття .

                         Профілактичні заходи, спрямовані на запобігання настанню страхових випадків.

           Для упередження негативних наслідків масового вивільнення після отримання від роботодавців форми звітності № 4-ПН «Інформація  про  заплановане  масове вивільнення працівників  у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці»  роботодавці можуть бути залучені до профілактичних заходів, що застосовуються з метою фінансової підтримки роботодавців на період до 6 місяців у період тимчасових труднощів .

 Інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з  упровадженням певних норм законодавства про працю і зайнятість

         Спеціалісти служби зайнятості надають консультації з питань додержання норм законодавства про працю і зайнятість, державного соціального страхування на випадок безробіття, у тому числі при вивільненні або звільненні працівників; використання праці іноземців; працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці; надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном тощо.

 • Надання консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності.

       З метою удосконалення системи інформаційного та консультаційного обслуговування осіб на базі  державної служби зайнятості організовується надання безоплатних індивідуальних та групових консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності із залученням на громадських засадах працівників органів державної влади: Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Міністерством юстиції України, Міністерством доходів і зборів України,  Пенсійним фондом України, Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством оборони України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державним комітетом земельних ресурсів .

 

 

Служба зайнятості Сумщини активно взаємодіє з ОТГ

В обласному центрі зайнятості чітко дотримується графік відвідин об’єднаних територіальних громад з метою ознайомлення з їх роботою, вивченням ситуації на локальних ринках праці та надання практичної допомоги у працевлаштуванні незайнятих громадян.  19 січня 2021 року директори обласного центру зайнятості та центру професійно-технічної освіти Володимир Підлісний та Михайло Гузь зініціювали робочу зустріч з головою Недригайлівської об’єднаної територіальної громади Костянтином Воковим. На території цієї громади ось уже третій рік результативно діє навчальне відділення Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості». - Ми виробили чіткий алгоритм скоординованих дій, який дасть новий імпульс розвитку Хоружівського відділення ЦПТО, - говорить голова ОТГ К.Волков. – Зокрема, на його базі вчитимемо майбутніх кухарів, бджолярів, розвиваємо туристичну галузь. Наші краєвиди, історія краю, його славна минувшина  вабить людей з усіх куточків України. Спільно зі службою зайнятості ми робимо впевнені кроки, аби скоротити до мінімуму безробіття серед сільського населення.     З метою сприяння реформі децентралізації в Україні, розширення можливостей місцевих громад, підвищення ефективності та результативності роботи громади та надання методичних і консультативних рекомендацій фахівцями різних сфер діяльності громади на базі навчального відділення Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» створений Центр сприяння розвитку ОТГ Державної служби зайнятості у Сумській області. Свого часу за ініціативи обласного центру зайнятості підписано доручення голови ОДА «Про міжвідомче забезпечення організації діяльності Центру сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості у с. Хоружівка Недригайлівського району», яким керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, Сумського центру розвитку місцевого самоврядування, регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, державного закладу післядипломної освіти «Сумський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій» зобов’язано сприяти інформаційно-просвітницькому розвитку ОТГ шляхом участі у семінарах, нарадах, навчанні та інших відповідних заходах, які проводяться для посадових осіб органів місцевого самоврядування та членів громади з актуальних для них питань; забезпечувати періодичне інформаційне наповнення Центру сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості шляхом надання інформації відповідно до повноважень за такими напрямками – організація охорони громадського порядку, цивільний захист населення та охорона праці, запровадження енергозберігаючих технологій у енергетиці, санітарне та епідеміологічне благополуччя населення громади, безпечна експлуатація будівель та споруд, соціальна робота, освіта та охорона здоров’я, культура та зелений туризм, землевпорядкування. Основними напрямами діяльності Центру сприяння розвитку ОТГ ДСЗ є надання платформи для діяльності осіб, які опікуються питаннями розбудови місцевого самоврядування та децентралізації влади; забезпечення територіальних громад висококваліфікованими фахівцями; сприяння вирішенню проблеми безробіття серед мешканців територіальних громад та реалізація спільних проектів із створення нових робочих місць; підготовка та поширення тематичних експертних консультацій (роз’яснень), методичних рекомендацій з питань, пов'язаних з регіональним та місцевим розвитком, здійсненням інвестицій, наданням послуг населенню у сферах охорони здоров'я, освіти, культури, спорту, роз’яснення земельного та водного законодавства, порядку реєстрації речових прав на землю, нерухоме майно та їх обтяжень, благоустрою та комунальних послуг; охорони громадського порядку; пожежної безпеки, соціальних послуг; інновацій, туризму, енергоефективності, транспортної інфраструктури; реалізація інформаційно-просвітницьких ініціатив; організація, проведення та надання платформи для участі у зустрічах з науковцями, підприємцями та представниками громадських об`єднань, що зацікавлені в комплексному розвитку громад, відповідно до Стратегії регіонального розвитку Сумщини; допомога в розробці стратегічних документів щодо розвитку місцевого самоврядування; проведення презентацій, конференцій, виставок, семінарів, круглих столів з питань допомоги громадам. Обласна служба зайнятості системно розбудовує навчальне відділення «Сумського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» в с. Хоружівка. Адже результативність щодо працевлаштування селян доказали роки його існування. Період розбудови проходить у тісній взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування Сумщини, керівництва Державної служби зайнятості.   

09:31 21.01.2021

Що чекає на ринок праці Сумщини завтра?

За інформацією, яку надав директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, сьогодні на обліку в регіональній службі зайнятості перебуває 15,3 тис. безробітних (+ 24,4% до цієї дати торік): з них чоловіків – 5,8 тис. (38%), жінок – 9,5 тис. (62%). Кожен третій безробітний віком до 35 років, кожен четвертий – до 44, старше 45 – майже половина.

09:53 25.11.2020

Служба зайнятості Сумщини ретельно контролює тенденції

Сумська обласна служба зайнятості в умовах карантину стала не тільки першим помічником безробітних і роботодавців, а й своєрідним соціальним барометром на ринку праці. Як каже директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, інакше й не може бути, адже саме фахівці центру ретельно відстежують усі коливання на ринку праціі на їх основі приймають соціально виважені та професійно грамотні рішення.

09:51 25.11.2020

Служба зайнятості Сумщини – учасникам АТО (ООС)

У  січні-вересні 2020 року послугами обласної служби зайнятості скористалися  944 безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (операції об'єднаних сил) (далі АТО (ООС)), з них 50 осіб з інвалідністю. Допомогу по безробіттю отримували 916 учасників АТО (ООС).

09:29 24.10.2020

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь