МУЗЕЙ ГОРЮНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

Унікальний для Східної України етнографічний музей, в якому можна дізнатися все про побут горюнів - невеликого етносу, який, на думку істориків, оселився на Путильщині в XVI столітті. Завдяки компактному проживанню їм вдалося зберегти свою мову, культуру і побут.

Музей представлений горюнською хатою кінця  XIX –початку XX ст.

Крім самої хати, ви зможете побачити традиційні господарські будівлі: сарай, ригу, млин, а також незвичний колодязь-журавель. Атмосфера минулого сторіччя передається за допомогою старовинних речей предметів побуту, меблів, одягу, посуду, ремесляних інструментів.

Здається, що ви прийшли на гостини до звичайної української родини, тільки  на сто років у минуле.

Тут і старовинні ікони, і вишиті рушники, і люлька, і ткацький верстат.

Щоб відвідувач відчув усю самобутність горюнів, тут проводять екскурсії (за бажанням) на горюнській мові. Цей особливий діалект поєднує в собі російську, українську та білоруську мови, тож зрозуміти її не буде важко. Також співробітники музею планують можливість гастрономічного знайомства з горюнами через їх національну кухню.

ЕКСПЕДИЦІЯ ГЛУХІВ-ПУТИВЛЬ. ЧАСТИНА 3. НОВА СЛОБОДА. ВІД БЛОГЕРА ALEXANDER GUZENKO

(04 червня 2021 року) Пару годин сну під відкритим небом, після відносно безсонної ночі в підземеллі явно не були зайвими. Ми прокинулися, зібрали речі, поснідали, заварили кави в термос і в хорошому настрої поїхали далі за маршрутом. В дорозі ми обговорювали де ж знаходиться тонка грань між міським божевіллям і святим, і у вікні помітили млин і хати-мазанки. Ми здали назад і побачили табличку, що це якийсь музей горюнської культури.

10:56 11.06.2021