A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

ЕКСПЕДИЦІЯ ГЛУХІВ-ПУТИВЛЬ. ЧАСТИНА 3. НОВА СЛОБОДА. ВІД БЛОГЕРА ALEXANDER GUZENKO

Дата: 11.06.2021 10:56
Кількість переглядів: 391

(04 червня 2021 року) Фото без описуПару годин сну під відкритим небом, після відносно безсонної ночі в підземеллі явно не були зайвими. Ми прокинулися, зібрали речі, поснідали, заварили кави в термос і в хорошому настрої поїхали далі за маршрутом. В дорозі ми обговорювали де ж знаходиться тонка грань між міським божевіллям і святим, і у вікні помітили млин і хати-мазанки. Ми здали назад і побачили табличку, що це якийсь музей горюнської культури.

У сторожа дізналися що музей відкриється тільки через годину, ми залишили машину і вирушили прогулятися по селу Нова Слобода. У селі так само встановлений монумент жертвам нацизму "Дзвін скорботи", в пам'ять про спалених за сприяння партизанам у селах, власне Нова Слобода і була одним з таких. Усередині перераховані назви сіл і імена постраждалих.

Так само на в селі є недавно відновлена ??церква Різдва Пресвятої Богородиці, в якій якраз проходила недільна служба. Ми помітили, що наша поїздка дедалі більше стає схожим на паломництво.

Трохи озирнувши ми повернулися до музею, працівниця музею вже зустрічала нас, і сказала що давно на нас чекає, і розтопила вже грубку. Горюни це давня етнічна група проживає на території Слобожанщини, що володіє своєю національною ідентичністю, яка увібрала в себе частково українські, білоруські та російські елементи культури. У музеї представлені предмети побуту, елементи одягу, вишивка, і інші експонати, якими поділилися жителі села, що є носіями  горюнської культури. Працівниця музею провела нас по всіх сільськогосподарських будівель, в цілому зробивши нам чудову екскурсію, так як вона сама є носієм даної Горюнської культури. В кінці нас напоїли чаєм з еклерами, походу розповідаючи історію села, і цікаві моменти життя отця Сафронія, колись ігумена монастиря. Загалом настійно рекомендуємо відвідати цей музей, тут досить цікаво, і дуже гостинні співробітники. Подякувавши  "господині" музею ми відправилися далі.

https://www.facebook.com/alexandr.greenwald/posts/4033759896703752

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь