Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Горюни - етногруппа на Путивльщині

Фото без опису

Дві тисячі екскурсій за два роки прийняли горюни на Путивльщині

У селі Нова Слобода Путивльського району за останні два роки прийняли дві тисячі екскурсій. Приїздили знайомитися з культурою одного з  автохтонного поселення. Тобто такого, що розвинулось на території, яку зайняло. Мова йде про горюнів.

01:18 04.12.2020

Ой, лапти... Да, лапти..

Ой, Лапти...Да Лапти... Лапти с древних времен были основной обувью крестьян. Считается, что название этой обуви произошло от слова «лапа». Плели лапти из коры различных деревьев, в первую очередь липы. Для одной пары лаптей требовалось, примерно, три молодых липовых дерева в возрасте от четырех до шести лет. Именно такое лыко считалось лучшим. Плетение лаптей считалось работой несложной, но требующей определенных навыков.  Способы плетения лаптей были самыми разнообразными и в разных регионах были свои особенности. Поэтому, по лаптям можно было определить из какой местности пришел человек. Мастера по изготовлению лаптей были в каждой деревне, но большого дохода это ремесло не приносило. В XIXвеке одна пара лаптей стоила 3 копейки. Была  поговорка: «лапти плесть – один раз в день есть». Для плетения лаптей использовались деревянные колодки и специальный крючок – кочедык. За один день мастер мог изготовить от двух до десяти пар: все зависело от опыта и сноровки. Обувь из лыка была дешевой и удобной: зимой лапти хорошо сохраняли тепло, а летом давали ногам прохладу. Единственным недостатком был небольшой срок службы. В среднем, одной пары лаптей хватало на неделю. Вот так... А у нас сохранились!!!

00:53 03.12.2020

Побувайте в дивовижному горюнському краї!

З 2017 року у складі Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі діє Музей горюнської культури. Музей відкрито в старовинному мальовничому селі Нова Слобода, де відтворено садибу горюнської родини кінця ХІХ початку ХХ ст. Це один з небагатьох етнографічних музеїв Лівобережної України. Його експозиція присвячена горюнам – маловідомій унікальній етнографічній групі, що дивом збереглася на Сумщині. Загадкове походження, яскраві мовні, побутові відмінності, самобутні пісенні традиції вирізняють горюнів з навколишніх сіл.

09:21 09.11.2020

Відроджуємо своє!

Відроджуємо своє! Разом починаємо цикл майстер-класів, з приготування своїх автентичних слобожанських страв. Наразі, до уваги, горюнська страва СИЧІКІ! Куховарить Жанна Дзекунова , художній керівник народного фольклорного ансаблю "Горюночка", Линівський СК! Не забувайте лайкати! Крокуємо разом! Крокуємо далі! Смачного!

18:00 04.07.2020

Скарб Сумщини, про який ми не знаємо

Є така звичка у нас, українців, - ігнорувати своє рідне і захоплюватися чимось іноземним, далеким і екзотичним. У американців, наприклад, все навпаки: вони зневажливо ставляться до всього чужого і до абсурду звеличують все своє.

18:00 04.07.2020

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь