A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Горюни - етногруппа на Путивльщині

Дві тисячі екскурсій за два роки прийняли горюни на Путивльщині

У селі Нова Слобода Путивльського району за останні два роки прийняли дві тисячі екскурсій. Приїздили знайомитися з культурою одного з  автохтонного поселення. Тобто такого, що розвинулось на території, яку зайняло. Мова йде про горюнів.

01:18 04.12.2020

Ой, лапти... Да, лапти..

Ой, Лапти...Да Лапти... Лапти с древних времен были основной обувью крестьян. Считается, что название этой обуви произошло от слова «лапа». Плели лапти из коры различных деревьев, в первую очередь липы. Для одной пары лаптей требовалось, примерно, три молодых липовых дерева в возрасте от четырех до шести лет. Именно такое лыко считалось лучшим. Плетение лаптей считалось работой несложной, но требующей определенных навыков.  Способы плетения лаптей были самыми разнообразными и в разных регионах были свои особенности. Поэтому, по лаптям можно было определить из какой местности пришел человек. Мастера по изготовлению лаптей были в каждой деревне, но большого дохода это ремесло не приносило. В XIXвеке одна пара лаптей стоила 3 копейки. Была  поговорка: «лапти плесть – один раз в день есть». Для плетения лаптей использовались деревянные колодки и специальный крючок – кочедык. За один день мастер мог изготовить от двух до десяти пар: все зависело от опыта и сноровки. Обувь из лыка была дешевой и удобной: зимой лапти хорошо сохраняли тепло, а летом давали ногам прохладу. Единственным недостатком был небольшой срок службы. В среднем, одной пары лаптей хватало на неделю. Вот так... А у нас сохранились!!!

00:53 03.12.2020

Побувайте в дивовижному горюнському краї!

З 2017 року у складі Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі діє Музей горюнської культури. Музей відкрито в старовинному мальовничому селі Нова Слобода, де відтворено садибу горюнської родини кінця ХІХ початку ХХ ст. Це один з небагатьох етнографічних музеїв Лівобережної України. Його експозиція присвячена горюнам – маловідомій унікальній етнографічній групі, що дивом збереглася на Сумщині. Загадкове походження, яскраві мовні, побутові відмінності, самобутні пісенні традиції вирізняють горюнів з навколишніх сіл.

09:21 09.11.2020

Відроджуємо своє!

Відроджуємо своє! Разом починаємо цикл майстер-класів, з приготування своїх автентичних слобожанських страв. Наразі, до уваги, горюнська страва СИЧІКІ! Куховарить Жанна Дзекунова , художній керівник народного фольклорного ансаблю "Горюночка", Линівський СК! Не забувайте лайкати! Крокуємо разом! Крокуємо далі! Смачного!

18:00 04.07.2020

Скарб Сумщини, про який ми не знаємо

Є така звичка у нас, українців, - ігнорувати своє рідне і захоплюватися чимось іноземним, далеким і екзотичним. У американців, наприклад, все навпаки: вони зневажливо ставляться до всього чужого і до абсурду звеличують все своє.

18:00 04.07.2020

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь