МОНУМЕНТ "ДЗВІН СКОРБОТИ"

Село Нова Слобода називають українською Хатинню, в 1942 р німецькі окупанти розстріляли 586 жителів села, так помстилися за допомогу партизанам.

Основою меморіалу є невелика каплиця, увінчана хрестом. Автор український  архітектор Дейнека. На мармурових плитах викарбувані імена загиблих за часів фашистської окупації. Настінні розписи, а також ікона Пресвятої Богородиці, виконана з дерева, мабуть, є основними елементами інтер'єру "Дзвін скорботи". У плит з іменами жертв трагедії знаходиться місце для поминальних свічок. Поставити свічку може кожен бажаючий. Меморіалу-каплиці належить експозиція, що несе назву "Життя триває".