СОФРОНІЇВСЬКИЙ МОНАСТИР

Неподалік від с. Нова Слобода знаходиться Різдва Богородиці Софронієво-Молченський чоловічий монастир (Софронієва пустинь). Заснований згідно переказам десь у XI столітті, він протягом тривалого часу був одним з найважливіших духовних центрів православного світу На жаль, у XX столітті більшість монастирських споруд було знищено і від прекрасного архітектурного ансамблю залишилися напівзруйновані Покровська церква (XVIII ст.), трапезна (XVII ст.), ризниця (XVII ст.), лікарняний корпус з церквою Іллі Пророка (1911), частина стіни з південною Святою брамою.

На сьогодні більшість з перелічених будівель відреставровано.

Особливо слід відзначити комплекс підземних печер монастиря. Печери розташовані у три яруси під землею. Є тут також підземні келії, і навіть підземна печерна церква на честь Різдва Христового. Ті печери, які відкриті для відвідування датуються XIII століттям.

Привертають увагу туристів два вікові дуби, що ростуть біля стін монастиря. Вони є ботанічною пам’яткою місцевого значення.

Зачаровує також велична природа навколишніх місць: Чудна гора, на якій розташований монастир, і неозорі далі, що відкриваються з її вершини.

ЕКСПЕДИЦІЯ ГЛУХІВ - ПУТИВЛЬ ЧАСТИНА 2. САФРОНІЄВСЬКИЙ МОНАСТИР ВІД БЛОГЕРА ALEXANDER GUZENKO

(03 червня 2021 року) Наступним нашим пунктом став Сафронієвський монастир, що знаходиться біля села Нова Слобода. Це монастир з багатовіковою історією, що розташований на мальовничих зелених пагорбах. Час з якого люди там почали селитися досі залишається загадкою. Монастир пережив періоди розквіту і цілковитого занепаду і руйнування. Відновлювати його почали в початку цього століття, і будівельні роботи досі тривають. З території монастиря відкривається дивовижний краєвид, який виходить за межі України. Інтернет на території відсутній, навіть звичайний зв'язок вже переходить в російський  роумінг. На території монастиря цікаво поспостерігати за побутом ченців, тут знаходяться багато побутових будівель і засаджених чимось полів. Тут можна побачити багатовікові дуби, що знаходяться під державною охороною, але ми приїхали сюди зовсім з іншою метою.

10:20 11.06.2021