НОВОСЛОБІДСЬКІ ДУБИ

Ботанічна пам'ятка природи місцевого значення, що входить до складу ландшафтного заказника «Монастирський ліс».

Флора території представлена передусім дубами та кленами. У «Монастирському» лісі їх вік сягає в середньому 80-90 років. А от у «Новослобідських дубах» окремі дерева мають більш поважний вік – аж 450 років. Серед іншої рослинності зустрічаються ясен, липа, в’яз, а також кущі ліщини, бруслини та глоду. Навесні можна побачити рідкісні рослини: пролісок сибірський та анемону жовтцеву.

Традиційно для заповідної території, тут збереглося багато видів рослин, внесених до Червоної книги України, наприклад, цибуля ведмежа. Останньою, до речі, люблять поласувати дикі кабани, яких вдосталь у цих лісах. Окрім них, тут водяться граційні козулі, лисиці, зайці та кроти, а також сила-силенна птахів та комах, зокрема малинівка, зяблик, деркач. Останній охороняється Європейською червоною книгою.