Правова допомога поруч

ОСПОРЮВАННЯ БАТЬКІВСТВА

Дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров'я про народження дружиною дитини (частина перша статті 122 Сімейного кодексу України). Оспорювання батьківства – це невизнання особою реєстрації себе як батька дитини. Особа, яка записана батьком дитини згідно з положеннями Сімейного кодексу України, має право оспорити своє батьківство, пред’явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття (стаття 136 Сімейного кодексу України).

13:39 21.09.2023

Багато українців були вимушені покинути свої домівки та виїхати за кордон. Для правової підтримки таких громадян система безоплатної правничої допомоги запровадила додаткові способи звернення.

Один з них – це можливість зателефонувати до контактного центру системи за допомогою мобільного застосунку Telegram: https://t.me/+380677213103.

08:08 09.08.2023

Особи, які постраждали від торгівлі людьми, відтепер мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу.

3 серпня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги», положення якого передбачають, що особи, постраждалі від торгівлі людьми, тепер належать до суб’єктів права на отримання безоплатної вторинної правничої допомоги.

08:01 09.08.2023