Правова допомога поруч

Новий порядок військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів

Кабінет міністрів України опублікував постанову № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів», в якій перелічені нововведення в процесі військового обліку українців.

02:27 05.01.2023

Чи потрібно нотаріально посвідчувати договір найму житла (оренду)

Оренда житлових приміщень в Україні нині особливо актуальна, адже у час війни внутрішньо переміщені особи вимушені винаймати помешкання там, де безпечніше. Під час оформлення договору найму житла у сторін нерідко виникає питання, чи потрібне нотаріальне посвідчення такого правочину?

12:01 05.12.2022

Зміни в законодавстві щодо відповідальності за порушення вимог використання номерних знаків транспортних засобів

29 жовтня набув чинності Закон № 2658-IX "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про дорожній рух" щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення порядку встановлення та використання номерних знаків транспортних засобів",  крім пункту 2 розділу II цього Закону(щодо внесення змін до Закону "Про дорожній рух"), який набирає чинності через шість місяців з дня, наступного за днем його опублікування.

12:00 05.12.2022

Призупинення трудового договору: що нового?

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» внесено зміни до статті 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». За новою редакцією статті призупинення дії трудового договору - це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв’язку із збройною агресією проти України, що виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором.

11:18 30.08.2022