Сумська область, Путивльський район

Вибухонебезпечні предмети!

Дата: 25.05.2018 15:31

При знаходженні вибухонебезпечного предмету (ВНП) або схожого на нього предмета необхідно:

• добре запам’ятати місце знаходження ВНП;
  • встановити попереджувальні знаки або огорожу навколо ВНП;
  • негайно оповістити про небезпечну знахідку в місцеві органи влади.

Для пристрою огорожі можливе використання різних підручних матеріалів (жердини, мотузки, шматки матерії, каміння та інші).

При знаходженні ВНП категорично забороняється:

- брати їх до рук, наносити по ним удари, робити спроби розібрати ВНП;

- переносити або перекатувати з місця на місце;

- кидати їх в вогнище або розводити над ними полум’я;

- збирати та здавати їх як металобрухт.

Пам’ятайте:  після вашого повідомлення фахівці аварійно-піротехнічного підрозділу ДСНС знешкодять ВНП встановленим порядком. Не допускайте самі  та утримуйте інших від порушень правил поведінки при знаходженні ВНП.

Негайно повідомляти місцевим органам влади про знаходження вибухонебезпечних предметів - громадський обов’язок кожної людини!

В разі виявлення ВНП необхідно сповістити будь який най­ближче розташований орган виконавчої влади: сільську (міську) раду; чергових ДСНС - телефон 101; чергових районного відділення УМВС – телефон 102.