Вічна пам'ять

Дата: 18.07.2018 17:08

Фото без опису

Все далі відходять в історію грізні і важкі роки Другої Світової  війни, але не згасає пам’ять про тих, хто втратив  своє  життя в той страшний час. Хто візьметься підрахувати, скільки вони могли б зробити, скільки б могли пізнати радісних хвилин...

І кожен із нас поділяє думку, втілену в словах: «Ніхто не забутий, ніщо не забуто».

7 липня минуло 76 років від жахливої трагедії в селі Нова Слобода. Cтрашного літнього дня – 7 липня 1942 року – карателі вбили 586 мирних жителів, помстилися за допомогу партизанам, за поразку в бою з ковпаківцями, що відбувся напередодні трагедії біля стін Софроніївського монастиря. За 3 години земля окропилася невинною кров'ю, а мальовниче село перетворилося на згарище.

Пам’ятні заходи розпочалися з проведення панахиди за загиблими під час каральної операції. Голова Новослобідської сільської ради, депутат Сумської обласної ради, виконуючі обов’язки старост, представники депутатського корпусу Новослобідської сільської ради, начальники та працівники структурних підрозділів, представники Путивльської районної державної адміністрації, керівники підприємств, установ, організацій Путивльського району, місцеві мешканці, представники церкви пройшли хресною ходою від храма Різдва Пресвятої Богородиці до монумента «Дзвін скорботи», де і розпочався мітинг-реквієм.

«Новослобідська трагедія стала одним із найжахливіших злочинів проти мирних людей. Таке неможливо забути і неможливо виправдати», - прокоментувала голова Новослобідської сільської ради Гаркавенко О.О. .

«Сьогодні минає 76-а річниця Новослобідської трагедії, ми схиляємо голови перед невинно вбитими жертвами одного зі страшних злочинів часів Другої світової війни. Вічно жива людська пам’ять, що вчить, виховує й остерігає», - зазначив перший заступник голови Путивльської районної державної адміністрації,  .

Сергій Крюков, заступник голови Новослобідської сільської ради, висловив слова жалю та скорботи на адресу тих, хто безвинно поліг у кривавому пеклі війни.

Настоятель храма Різдва Пресвятої Богородиці о.Олександр зазначив на тому, що потрібно молитися за душі невинних.

Вражаючим було чути вік загиблих: від 1 місяця до 80-ти років. Адже того літнього дня закатували дітей та літніх людей.

Усі виступаючі наголошували на збереженні в пам’яті тих подій. Присутні згадали невинно вбитих та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання. Учасники мітингу поклали квіти до підніжжя монумента «Дзвін скорботи».