A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Новослобідська громада
Сумська область, Путивльський район

ГРОМАДА ЗУСТРІЧАЛА ГОСТЕЙ

Дата: 05.10.2018 12:10
Кількість переглядів: 84

   3 Жовтня 2018 р. Генеральний консул Республіки Польща в Харкові, Януш Яблонський, разом з представниками Сумського громадського об’єднання Польської  Культури відвідали село Нова Слобода.

   Візит консула був приурочений трагічним сторінкам спільної історії України та Польщі –  в роки Другої Світової війни, у селі Нова Слобода, в Софронієвському монастирі був розташований табір НКВС, в якому утримувались польські військовополонені .  Майже всі вони були вивезені та розстріляні.

   Задля збереження пам’яті про ті події біля Софронієвського монастиря було встановлено Обеліск військовополоненим  солдатам та офіцерам Війська Польського, які там утримувались у 1939-1940рр.

    Генеральний консул разом з головою райдержадміністрації, Миколою Шульгою, головою Новослобідської сільської ради, Ольгою Гаркавенко, та присутніми поклали квіти до обеліску та посадили  «Дуб Пам’яті».

   У рамках візиту делегація вшанувала пам’ять Новослобідської трагедії1942 року, відвідавши меморіал «Дзвін Скорботи» та ознайомились з експозицією Музею горянської культури.

   «Треба берегти пам’ять про ті події, щоб не допустити їх повторення», - зазначив Януш Яблонський .« повернутися

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора