Скажемо "СТОП" домашньому насильству

Дата: 05.02.2019 11:14

Фото без опису

7  січня 2018 року набрав  чинності  Закон України  «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Цей Закон визначає організаційно – правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.

Відповідно до Закону визначені основні види насильства: фізичне, сексуальне, психологічне, економічне.

Фізичне – заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті.

Сексуальне – будь – які діяння сексуального характеру, вчинені без згоди особи.

Психологічне – словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що  спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, шкоду психічному здоров’ю.

Економічне – умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатись.

Найнебезпечнішим співучасником домашнього насильства є мовчання. Якщо  ви страждаєте від домашнього насильства чи стали його свідком, не мовчіть.

Що робити у разі домашнього насильства:

• Одразу викликати поліцію – 102;
  • Звернутись на « гарячу лінію» - 116-123