Скажемо "СТОП" домашньому насильству
7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Цей Закон визначає організаційно – правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.
Відповідно до Закону визначені основні види насильства: фізичне, сексуальне, психологічне, економічне.
Фізичне – заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті.
Сексуальне – будь – які діяння сексуального характеру, вчинені без згоди особи.
Психологічне – словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, шкоду психічному здоров’ю.
Економічне – умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатись.
Найнебезпечнішим співучасником домашнього насильства є мовчання. Якщо ви страждаєте від домашнього насильства чи стали його свідком, не мовчіть.
Що робити у разі домашнього насильства:
- Одразу викликати поліцію – 102;
- Звернутись на « гарячу лінію» - 116-123