НЕ ПОКРИВАЙ ДОМАШНІХ ТИРАНІВ, КРАЩЕ ЗАХИСТИ СЕБЕ
Деякі громадяни, прямо чи опосередковано, стикалися з такою проблемою, як домашнє насильство. Власний гіркий досвід, розповіді друзів або рідних розкривають проблему сімейних драм, особливо можуть вразити наслідки конфліктів, якщо вони вчасно не були вирішені.
Міська бібліотека, як завжди збагачує дітей корисними знаннями, проте цього разу інформація для їхнього опрацювання була певною мірою особлива. Школярі під час відвідин закладу зустрілись із фахівцями юстиції Сумщини, котрі розповіли про кампанію від Мін’юста «Стоп насильство». Правники повідомили юним слухачам про домашнє насильство, його види, причини та передумови.
Сімейні тирани, як правило, обирають для знущання слабкіших від себе, а також тих, хто від них залежить (економічно, проживає у їхньому житлі тощо). Юристи наголосили, що захист дитини та її інтересів у таких випадках стає на перше місце, тому державою надається різного виду допомога та підтримки, а саме:
- безоплатна юридична допомога (захист, представництво у суді, складання документів);
- психологічна підтримка та соціальні послуги (консультування, кризове та екстрене втручання, тощо) у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, мобільних бригадах соціально-психологічної допомоги;
- тимчасовий притулок у центрі соціально-психологічної допомоги, кризовому центрі або притулку для жертв домашнього насильства. Потрапити до такого закладу можна, звернувшись до місцевої державної адміністрації або міської ради. Контакти центрів: http://www.msp.gov.ua/news/14909.html.
Номер «гарячої лінії» - 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України).