БУТИ ПРИСЯЖНИМ ЯК НЕВІД’ЄМНОЮ ЧАСТИНОЮ СУДОВОГО ПРОЦЕСУ

Дата: 07.10.2019 11:09

Фото без описуПрисяжні мають вагомий вплив на хід судового процесу та його рішення, оскільки різні думки й погляди збільшують підходи до вирішення конкретного спору.

Так, реалізуючи провопросвітницький проєкт «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці юстиції Сумщини завітали до міської бібліотеки. Правники зазначили, що присяжний – це звичайна людина, яка не повинна мати особливих знань у законодавстві, в першу чергу вона має бути справедливою, чесною, усвідомлювати свою відповідальність та не боятися приймати рішення. Підтримала діалог з юристами й співробітниця бібліотеки, яка із власного досвіду знає про роботу народного засідателя, оскільки близько 2 років займає почесне місце в залі суду.

Колектив закладу також дізнався, як можна долучитися до команди присяжних, тому:

• особа, яка виявила бажання стати присяжним, має звернутися до місцевої ради із заявою про включення до списку присяжних;
  • у разі відповідності такої особи встановленим у законі вимогам місцева рада своїм рішенням включає її до списку присяжних. Список присяжних направляється у відповідний суд;
  • автоматизована система документообігу суду відбирає присяжних для участі у  конкретній справі;
  • присяжний зобов’язаний вчасно з’явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні;
  • неприбуття в судове засідання без поважних причин вважається неповагою до суду, за що передбачено адміністративну відповідальність;
  • суд залучає присяжних до здійснення правосуддя на строк не більше одного місяця на рік або на більший строк для закінчення  розгляду справи, розпочатої за їхньою участю.