Путивльський район Сумської області

Суб’єкти декларування мають 10 днів для повідомлення про відкриття членами їх сім’ї валютного рахунка за кордоном

Дата: 05.12.2019 12:11

Стаття 52 Закону України «Про запобігання корупції» передбачає додаткові заходи фінансового контролю. Зокрема, у разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб’єкт декларування зобов’язаний у 10-денний строк письмово повідомити про це Національне агентство у встановленому ним порядку, із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента».

Процедура інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відбувається відповідно до Порядку інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.09.2016  № 20, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2016 р. за № 1366/29496.

У розумінні Закону членом сім’ї є особа, яка перебуває у шлюбі із суб’єктом, зазначеним у ч. 1 ст. 3 цього Закону, та діти зазначеного суб’єкта до досягнення ними повноліття – незалежно від спільного проживання із суб’єктом, а також будь-які особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом, зазначеним у ч. 1 ст. 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі