9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

Дата: 09.12.2019 16:24

Фото без опису

Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об'єднаних Націй.

У цей день 9 грудня 2003 року в мексиканському місті Меріда на політичній конференції була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції (ухвалена Генеральною асамблеєю ООН 31 жовтня 2003 року).

Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов'язує держави-члени ООН проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи для боротьби з цим явищем.

Конвенція набула чинності у 2005 році як міжнародний правовий документ, обов'язковий до виконання країнами-підписантами, яких вже 186 з Україною включно. Масштабність та обов'язковий характер ключових положень Конвенції роблять її унікальним засобом для розробки механізмів всебічного реагування у подоланні глобальної проблеми. Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року.

З метою підвищення рівня обізнаності у сфері антикорупційного законодавства працівники сільської ради проходять навчання на громадському проекті масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» поглиблений онлайн курс «Конфлікт інтересів: треба знати! Від теорії до практики», «Декларуй доброчесно!» та беруть участь у тренінгах із застосування оновленого антикорупційного законодавства.