До міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2020 13:16

Фото без описуУ 1933 році до влади в Німеччині прийшов Адольф Гітлер, який затвердив у країні націонал-соціалістичний режим. Цей режим грунтувався на нацистській расовій доктрині, згідно з якою німці  -"арійці" належать до вищої раси, а євреї вважалися Untermenschen - недолюдьми.
       Для виконання цього плану євреї були зігнані в гетто, були організовані трудові, концентраційні табори і табори знищення, в які доставлялися євреї; нездатних трудитися вбивали відразу, решта була приречена на смерть від голоду і хвороб.
За роки війни нацисти знищили близько 6 мільйонів євреїв, з них півтора мільйона дітей, що становило приблизно третину загальної чисельності євреїв в усьому світі в той час.  Це була спроба знищити цілий народ.
       Зберігаючи пам'ять про Голокост, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.

До міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в комунальному закладі «Новослобідська публічна бібліотека» зроблено тематичну поличку «Голокост: історія та факти»