34-а річниця Чорнобильської катастрофи

Дата: 25.04.2020 00:12

26 квітня виповнюється 34-а річниця Чорнобильської катастрофи

Фото без опису

… Саме 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Минуло вже 34 років з моменту катастрофи на Чорнобильський АЕС…

І відтоді кожного року 26 квітня уся Україна згадує героїв, які першими вступили у нерівну боротьбу з неконтрольованою ядерною енергією.

Страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції розділила нашу епоху на «до» і «після» чорнобильську. Надання державного статусу Дню ліквідатора, ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів – чорнобильців, людей які врятували майбутнє для своїх нащадків та віддали свої життя і здоров’я заради спасіння нашої землі.

Сьогодні завдяки мужності ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС ми маємо надії на мирне небо і відродження життя в зоні відчуження. Наслідки техногенної аварії, були б ще жахливішими, якби не мужність і відвага мешканців населених пунктів Новослобідської громади, які вже у перші дні страшного лиха прибули на Чорнобильську АЕС і вступили у бій з невидимим ворогом – радіацією.

Низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вклоняємося тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і рідним народом!

Від імені Новослобідської громади щиросердечно дякуємо чорнобильцям за їх подвиг. Бажаємо Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка за Ваші добрі справи!

Наші вітання ліквідаторам Новослобідської громади:

Чернякову Дмитру Михайловичу, с. Нова Слобода

Подибайло Михайлу Семеновичу, с. Нова Слобода

Рубанову Сергію Миколайовичу, с. Червоне Озеро

Воронцову Михайлу Михайловичу, с. Червоне Озеро

Толкачову Олексію Миколайовичу, с. Бунякине

Савінкіну Миколі Михайловичу, с. Бунякине

Іваницькому Миколі Івановичу, с. Волинцеве

Суворову Миколі Романовичу, с. Волинцеве

Чергинець Олексію Федоровичу, с. Юр’єве

Унайчи Віктору Миколайовичу, с. Князівка

Польовик Віктору Васильовичу, с. Мінакове