«Сидір Артемович Ковпак»

Дата: 05.05.2020 22:04

Фото без опису

С.А.Ковпак народився 25 травня 1887 року в с. Котельва на Полтавщині. Брав участь у Першій світовій війні. У 1940 році обраний головою Путивльського райвиконкому. В 1941-1944 роках очолював з’єднання партизанів Сумської області, що здійснило рейди в тилу ворога: по північних районах Сумщини до Хінельських та Брянських лісів, на Правобережну Україну, в Карпати. Закінчив війну у званні генерал-майора. Двічі удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Крім цього С. А. Ковпака відзначено чотирма орденами Леніна, орденами Червоного Прапора, Суворова І ст., Богдана Хмельницького І ст. та іншими орденами і медалями. Після війни кілька років був заступником голови Верховного Суду УРСР. З 1947р. – заступник голови Президії Верховної Ради УРСР. Помер у 1967 році у м. Києві. Похований на Байковому кладовищі.

У 1971 р. у м. Путивлі встановлено пам’ятник партизанському генералу. Автори пам`ятника: скульптори – народний художник СРСР М. Г. Лисенко і В.В. Сухенко, архітектори: А. Ф. Ігнащенко, С. П. Тутученко.

В експозиції Музею партизанської слави зберігаються унікальні експонати: особисті речі С.А. Ковпака (гімнастерка, годинник, люлька, мундштук) та тачанка, якою він користувався під час рейду на Правобережну Україну.

Фото без опису