Новослобідська ОТГ - туристична!!!

Дата: 31.05.2020 06:11

Новослобідська ОТГ − одна із туристичних родзинок Сумщини на цьому під час робочої поїздки в громаду наголосив радник голови Сумської облдержадміністрації Роман Биков

Роман Биков відвідав Музей горюнської культури, де представлені побут, звичаї і традиції горюнів – невеликої етнічної групи, що мешкає на Путивльщині. На думку більшості дослідників, це автохтонне давньослов’янське населення, яке зберегло унікальну самобутню культуру, мову та архаїчні риси в побуті. Горюнська традиційна культура – предмет дослідження для вітчизняних і зарубіжних учених.

«Ваша громада є справді унікальною. І не лише своїм культурним надбанням. Мені відомо, що в 1942 році 7 липня німці за ніч вирізали все село. Загинули 586 жителів: 195 жінок, 93 чоловіків, 158 дітей, 14 малюків! Але ви відродилися і відродили свою громаду, яка сьогодні є потужною і є однією із туристичних родзинок Сумщини, − звернувся Роман Биков до жителів Нової Слободи. − Дай вам Бог сил і здоров’я. Пам'ять і культуру свого села ви бережете і передаєте з покоління в покоління».