Що потрібно знати для оформлення громадського пасовища

Дата: 09.07.2020 13:43

Згідно п.2 статті 34 Земельного кодексу України органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть створювати на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади, громадські сіножаті і пасовища. Якщо в населеному пункті багато громадян тримає худобу, вони можуть звернутись до свого представницького органу – сільської ради з пропозицією щодо створення громадського пасовища.

У випадку, якщо земельна ділянка для цих цілей може бути виділена із земель комунальної власності сільська рада самостійно приймає рішення про утворення громадського пасовища.

Якщо земельна ділянка розміщена за межами населеного пункту на землях державної власності місцева рада має вирішити питання передачі земельних ділянок державної власності у комунальну власність, відповідно до статті 117 Земельного кодексу України.

За земельну ділянку громадського пасовища та сіножаті, яка знаходиться у власності територіальної громади і використовується для загального користування, ні земельний податок, ні орендна плата не сплачується.  Разом з тим місцева рада має право визначити розмір плати  з кожного громадянина, який має худобу (залежно від її кількості  та виду) і який буде користуватися цим громадським пасовищем або сіножаттю.

Зразки заяв для зверненя до сільської рада дивись нижче