Всесвітній день дітей

Дата: 20.11.2020 09:43

Щорічно, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дітей. Кожного року його відзначають у річницю прийняття Конвенції про права дитини. 20 листопада 1959 року Генасамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 40 років, 20 листопада 1989-го – Конвенцію про права дитини. Цей документ є базовим для захисту прав дітей у всьому світі. Уже 195 країн ратифікували Конвенцію прав дитини. Україна зробила це у 1991 році.

Конвенція базується на чотирьох основних принципах: першочерговість інтересів дитини; забезпечення повноцінного життя та розвитку; залучення до громадського життя; відсутність дискримінації. Кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства. Ці та інші права передбачені Конвенцією ООН про права дитини.

Захистити дитину – це ключовий обов’язок як батьків, так і держави. Завдання кожного дорослого- не допустити страждань дітей і захистити їхні права.

Забезпечення належного захисту прав дитини є основним в діяльності виконавчого комітету сільської ради, як органу опіки та піклування, служби у справах дітей та інших структурних підрозділів, до повноважень яких належить захист прав та інтересів дітей.

У світі Всі малята – і хлопчики й дівчата –

Повинні право мати щасливими зростати.

В турботливій країні, у люблячій родині

Мужнітимуть здорові біляві й чорноброві,

Бо очі карі й сірі, у злагоді та мирі

Не плачуть, а сміються, що Дітками звуться.