Дата: 18.11.2020 16:43

18 листопада – Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі є трагічною реальністю для всіх наших суспільств. Це серйозне порушення прав дітей, що завдає довготривалих та часто згубних наслідків на все їхнє життя

За статистикою, кожна п’ята дитина в світі стикається з сексуальною експлуатацією або зловживаннями, а 70-85% сексуальних злочинів щодо дітей здійснюються людьми з «кола довіри» дитини, тобто родичами і знайомими. Деякі з них працюють на посадах, що передбачають постійний контакт з дітьми, деякі мають авторитетні позиції та користуються довірою і повагою серед інших дорослих. У випадку, коли агресор є близьким родичем, дитина може не розповідати про насильство аж допоки не стане дорослою. А може не розповісти ніколи.

На сьогодні як і в реальному житті так і в мережі Інтернет на дітей чатують небезпеки та виклики. Насилля, в тому числі сексуального характеру, над дитиною може здійснюватися у віртуальних інтернет-чатах, соціальних мережах, сервісах повідомлень або на ігрових сайтах.

То ж шановні батьки, законні представники дітей! Будьте уважні до своїх дітей, вмійте їх вислухати, почути, допомогти у вирішені їх дитячих проблем - навіть якщо вони видаються вам несуттєвими, дріб’язковими. Довіряйте дітям і вони довірятимуть вам, що значною мірою вбереже їх від можливих непередбачуваних ситуацій. Дуже важливо аби дітям не доводилося захищатися самостійно. У випадку, коли Ваша дитина стала жертвою сексуальної експлуатації та насильства, не залишайте це напризволяще – одразу звертайтеся до правоохоронних органів, служби у справах дітей, соціальних служб, з метою отримання соціальної, правової та психологічної допомоги у подоланні наслідків насильства.

Пам’ятайте, що Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність не лише за скоєні злочини, а за спробу його вчинення.