Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

16 днів проти насильства

Дата: 30.11.2020 17:54
Кількість переглядів: 247

Фото без описуЩорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Особливо гостро на сьогодні в нашому суспільстві стоїть проблема насильства над дітьми. І якщо про фізичне насильство в родині, навчальному закладі інформації більш – менш достатньо, то проблема насильства онлайн, щодо дітей є майже невідомою.

Зважаючи на те, що 2020 рік вніс корективи в наше життя – діти в силу певних обставин почали все більше проводити часу в онлайн. Інтернет надає дітям безліч можливостей, але таку ж безліч можливостей він надає і злочинцям.

Які ж загрози можуть чекати на дитину онлайн?

Фото без описуКібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:

поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;

повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.

Секстинг – це надсилання інтимних фото чи відео з використанням сучасних засобів зв’язку. Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та цькувань дитини у школі.

Кібергрумінг — це процес комунікації із дитиною в Інтернеті, під час якого злочинці налагоджують довірливі стосунки з дитиною з метою сексуального насильства над нею у реальному житті чи онлайн. Вони можуть змушувати дітей виконувати певні сексуальні дії перед камерою. Злочинці свідомо будують своє спілкування з дитиною так, аби викликати в неї теплі почуття та довіру, показати, що вона цінна та унікальна. Вони можуть прикидатися однолітками дитини, пропонувати роботу моделлю, дарувати подарунки тощо.

Сексторшен – налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів або грошей.

Що робити батькам, щоб спілкування дітей було безпечним? Ось декілька порад спеціалістів:

- налагодити довірливі стосунки та більше часу проводити разом;

- роз’яснити дитині можливі ризики, домовитись про заборону надсилання своїх інтимних фото;

- пояснити дитині, що в мережі люди не завжди ті, за кого себе видають;

- роз’яснити, що все, що потрапило в онлайн – простір, уже ніколи не буде таємницею.

Фото без описуСвіт змінився і дуже часто ми - батьки, суспільство та держава не встигаємо за цими змінами. Але ж від нас залежить чи Інтернет буде місцем смертельних загроз і пасток чи дивовижних можливостей для дітей.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь