Поліцейський офіцер громади

Дата: 09.12.2020 00:20

Фото без описуМинулого року МВС України дало старт новому проекту «Поліцейський офіцер громади». Мета проекту - забезпечення кожної ОТГ офіцером поліції. Поліцейський офіцер громади - це офіцер поліції, який орієнтований на вирішення безпекових проблем саме своєї територіальної громади.

На сьогодні проєкт запроваджено у Волинській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Рівненькій, Харківській, Хмельницькій та Черкаській областях. У 2021 році проєкт планується запровадити в усіх регіонах України.

Сьогодні проходила онлайн нарада з питання, щодо реалізації даного проекту в Сумській області, в ході якої надавались роз’яснення, як працюватимуть поліцейські офіцери громади, які замінять дільничних інспекторів в Україні, хто контролюватиме їхню роботу та оплачуватиме її та інші питання.

Отже, поліцейський має перебувати у громаді 98% часу. Не тільки перебувати, а й жити на території громади, постійно працювати, спілкуючись з громадою. Він буде займатися превенцією правопорушень у цій громаді і розслідувати дрібні злочини, ті, які не потребують залучення слідчо-оперативних підрозділів. Обов’язки поліцейського громади подібні до дільничних інспекторів, відмінність між ними є. Наприклад, дільничний не завжди був на території громади. У поліцейського громади буде сумісне фінансування. Тобто громада частково покриває ті витрати, які пов’язані з його роботою. І, відповідно, цей офіцер підзвітний цій громаді, але підпорядковується вищому керівництву Національної поліції. А контроль його діяльності є з боку керівництва громади, жителів цієї громади. За результатами цього контролю й оцінюється його діяльність.

P.S наша громада також зацікавлена в реалізації даного проекту. Було обговорено питання, щодо надання приміщення, облаштування меблями та оргтехнікою.