До уваги жителів громади! Зміна постачальників газу!

Дата: 14.01.2021 15:00

Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 07.10.2019 № 2080 затверджено зміни до Кодексу газорозподільних систем та до Типового договору розподілу природного газу, що стосуються споживачів природного газу.

Крім того, окремі рахунки за послуги постачання природного газу та розподілу природного газу гарантують незалежність постачальників газу від операторів ГРМ, таким чином виконуються вимоги Закону України «Про ринок природного газу» та вимоги Третього енергетичного пакету, згідно з якими доставка газу має бути відділена від його продажу.

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.12.2020 № 2779 «Про встановлення тарифів на послуги з розподілу природного газу» для
АТ «Сумигаз» з 01.01.2021 встановлений тариф 1,28 грн м3 без ПДВ.

Водночас, із 01.08.2020 роздрібна ціна на природний газ, зокрема для побутових споживачів, не визначається на підставі Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. № 867, а вільно встановлюється між постачальником та споживачем, тобто є договірною. При цьому постачальників газу на території Сумської області, що включені до реєстру ліцензіатів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, станом на 13.01.2021 – 61.

Необхідно також зазначити, що відповідно до положень пункту 25 розділу ІІІ Правил постачання природного газу, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2496 (зі змінами), побутовий споживач, зокрема, має право на вільний вибір постачальника та безоплатну зміну постачальника; отримання інформації про загальні умови постачання (у тому числі ціни), порядок плати за спожитий природний газ, права та обов'язки постачальника та побутового споживача, зазначення актів законодавства, якими регулюються відносини між постачальником і побутовим споживачем, наявні способи досудового вирішення спорів з постачальником, дані про фактичні нарахування (обсяг та вартість) за послуги з газопостачання та іншу інформацію відповідно до договору постачання природного газу.

Додатково повідомляємо, що інформація щодо процедури зміни постачальника природного газу розміщена на фейсбук-сторінці Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації.