Сумську область з центром в м. Суми утворено згідно з Указом Президії Верховної Ради СРСР 10 січня 1939 р.

Дата: 10.01.2021 11:14

З днем народження Сумщини!

Фото без описуДо її складу ввійшли 12 районів Харківської області (Білопільський, Великописарівський, Грунський, Краснопільський, Лебединський, Миропільський, Охтирський, Сумський, Тростянецький, Улянівський, Хотінський, Штепівський) терени колишньої Слобожанщини, 16 районів Чернігівської області (Буринський, Глинський, Глухівський, Путивльській, Дубов’язівський, Конотопський, Кролевецький, Недригайлівський, Середино-Будський, Смілівський, Талалаївський, Хильчицький, Червоний, Шалигинський, Шосткинський, Ямпільський) терени Стародубщини складова частина Гетьманщини та 3 райони Полтавської області (Липоводолинський, Синівський, Роменський) терени Полтавщини складова частина Гетьманщини.

Фото без описуОкремо слід зазначити Путивльській район, який у 1925 році вийшов до Чернігівщини як окремий автономний руський район переданий Україні зі складу Курської губернії, вийшовши до складу Сумської області район втратив свій автономії статус.

Завдяки цьому в області змішалися культури сіверян зі Стародубщини, наддніпрянців з Полтавщини, слобожан зі Слобожанщини, горюнів з Путивльщини.

Розташована Сумська область в північно-східній частині України. На півночі та сході вона межує з Брянською, Курською, Бєлгородською областями Російської Федерації, на південному сході, півдні, заході – з Харківською, Полтавською та Чернігівською областями України.

На день створення площа області складала 24 тис. кв. км з населенням 1707200 чоловік.

Кількість населення області станом на 1 січня 2013 р. складала 1143249 осіб.