A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Спадкування земельної ділянки, що знаходиться в оренді

Дата: 15.02.2021 10:23
Кількість переглядів: 310

Фото без описуСпадкування земельної ділянки, що знаходиться в оренді:

що потрібно знати.
Отримали в спадщину земельну ділянку, яка знаходиться в оренді, та не розумієте, які права та обов'язки у вас є?
Про основні моменти, на які необхідно звернути увагу, розповіла Марина Кулік.
Які права та обов'язки переходять до спадкоємця земельної ділянки, що знаходиться в оренді?
Потрібно розуміти, що всі права та обов'язки, які належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, переходять до спадкоємців.
Зокрема, до особи, яка набула право власності на земельну ділянку в порядку спадкування, що перебуває у користуванні іншої особи, переходять права та обов'язки попереднього власника земельної ділянки за чинним договором оренди щодо такої земельної ділянки (ч. 1 ст. 148-1 Земельного кодексу).
Інакше кажучи, якщо ви успадкували земельну ділянку, яку спадкодавець за життя передав в оренду, до вас переходить не лише право власності на цю земельну ділянку, а й обов'язок дотримуватися зобов'язань попереднього власника перед орендарем.
Чи є підставою припинення договору оренди землі смерть орендодавця?
Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи в порядку спадкування не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі (ст. 32 Закону «Про оренду землі»).
Тобто за загальними правилами в разі смерті орендодавця договір оренди землі не припиняється, за винятком випадків, коли в самому договорі міститься підстава припинення - смерть орендодавця.
Чи потрібно повідомляти орендаря про нового власника землі?
Особа протягом одного місяця з дня набуття права власності на земельну ділянку зобов'язана повідомити про це орендаря (ч. 3 ст. 148-1 Земельного кодексу). Утім, договором оренди може передбачатися інший строк, тому варто керуватися й умовами договору.
Повідомлення надсилається орендарю рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається йому особисто під розписку.
У повідомленні зазначається:
1) кадастровий номер (за наявності), місце розташування та площа земельної ділянки;
2) найменування (для юридичних осіб), прізвище, ім'я, по батькові (для фізичних осіб) нового власника;
3) місце проживання (знаходження) нового власника, його поштова адреса;
4) платіжні реквізити (якщо договором передбачена плата за користування земельною ділянкою в грошовій формі).
Чи необхідно вносити зміни до чинного договору оренди землі стосовно інформації про нового орендодавця?
Ні, не обов'язково. Однак зміни необхідно вносити у тому разі, якщо це передбачено самим договором або сторони виявили бажання внести відповідні зміни.
Як бути, якщо нового власника землі не влаштовують умови чинного договору оренди землі?
Кожна зі сторін має право запропонувати зміни існуючих умов договору оренди землі. Проте така зміна можлива лише за взаємною згодою сторін.
Якщо сторони не досягли згоди щодо зміни умов договору оренди землі, спір вирішується в судовому порядку (ст. 30 Закону «Про оренду землі»).
Важливо: внесення змін до договору здійснюється шляхом укладання додаткової угоди до договору оренди землі, яка підлягає обов'язковій державній реєстрації.
За який період орендар має сплатити орендну плату новому власнику землі?
Особа, яка набула в порядку спадкування право власності на земельну ділянку, має право на отримання орендної плати в повному обсязі згідно з умовами договору оренди за період, який фактично її не отримувала. У разі відмови орендаря щодо сплати орендної плати більше ніж за 3 роки варто звернути увагу на строк позовної давності (це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу), який становить 3 роки.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь