Зміна цільового призначення землі

Дата: 17.02.2021 14:17

Фото без описуЗміна цільового призначення землі

Цільове призначення земельної ділянки – це можливість користуватися землею за її призначенням, прописаним у документах із землеустрою. І якщо Ви, наприклад, хочете на землі, відведеній під садівництво, збудувати будинок, потрібно узаконити зміну користування угіддям.
Тобто землю с/г значення необхідно перемістити у категорію житлової забудови. І цим, так би мовити, повідомити про свої наміри державу, щоб потім не мати з нею зайвого клопоту.
Усі землі України поділяються за цільовим призначенням на 9 категорій. Із них нас цікавлять дві – земельні ділянки с/г призначення і житлової й громадської забудови. Сільськогосподарських земель в Україні найбільше. Тому й найчастіше цільове призначення землі змінюють із с/г на житлового будівництва.
Покроково, що за чим:
1. Напишіть і підпишіть заяву про зміну цільового призначення землі. Посвідчіть її у нотаріуса.
2. Зверніться у землевпорядну організацію. Вона виготовить проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, де зазначить про зміну її цільового призначення. Обов’язково підпишіть договір із такою організацією. Уточніть ціну і терміни виконання робіт. Пам’ятайте, проект землеустрою має бути виконано у паперовій та електронній формах. Окрім того, його повинні погодити місцеві управління Держгеокадастру й відділ архітектури та містобудування.
Перелік документів, які знадобляться у виготовленні проекту землеустрою зі зміни цільового призначення землі:
-  Заява від власника землі про розроблення проекту такого землеустрою;
-  Копія свідоцтва про право власності на землю, завірена нотаріусом;
-  Копія усіх сторінок паспорта й ідентифікаційного коду власника угіддя.
3. У міській (сільській чи селищній) раді поклопочіть про затвердження проекту землеустрою.
4. Зверніться із заявою до державного кадастрового реєстратора у міському чи районному органі Держгеокадастру. Він змінить дані про земельну ділянку упродовж 14 днів.
5. У центрі надання адмінпослуг або ж у нотаріуса зареєструйте своє право на нерухоме майно у Державному реєстрі прав.
Отже, щоб змінити цільове призначення землі, потрібно відвідати мінімум чотири інстанції: землевпорядну організацію, міську (сільську) раду, Держгеокадастр і нотаріальну контору. Щоб не нажити у майбутньому проблем, використовуючи землю за іншим значенням, це таки варто зробити.
Земля – цінний ресурс нерухомості. І він має бути документально захищений.