Линівський старостинський округ

Линівський старостинський округ

НОВОСЛОБІДСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Станом на 01.01.2021

Основні історичні віхи: село Линове - центр старостинського округу.

До складу колишньої Линівської сільської ради входить один населений пункт с. Линове.

Село Линове розташоване в 15 км на схід від районного центру м. Путивль Перша письмова згадка про село відноситься до 1593 року. Історична назва села має декілька версій. Так назва села походить від однойменної назви річки «Лин», що протікає по селу. Спочатку село називалось «Глинове», а потім «зайва» літера «Г» випала. У літописах, історичних документах не раз згадується Литовський ліс. Можливо, звідси й пішла назва села. Литовський ліс – Линовський ліс – Линове.

Перші достовірні факти про перших поселенців на наших землях відноситься до ІV – ІІІ ст. до н.е. Це були скіфи – землероби. Вибрали місце для свого поселення дуже вдало: на високому пагорбі, який піднісся над селом більш ніж на 170 м. З вершини пагорба добре видно сусідні поселення скіфів в селах Нова Слобода та Гончари. З трьох сторін це Городище фактично неприступне завдяки крутим схилам і лише зі сходу до нього й досі веде неширока дорога. Ось така собі природою створена фортеця.

Загалом, рельєф села унікальний. Круті схили, пагорби, що височіють, наче велетні, оберігаючи людей від вітрів. Ліси підступають до самісіньких хат, забезпечуючи линівців своїми багатствами. Болота, що оточують з півдня, ще сто років назад були майже непрохідними і були надійним укриттям. А в разі небезпеки можна було сховатися в густих кущах терену, через які продиратися складніше, ніж через колючий дріт.

Не дивно, що саме таку місцевість, за легендою, обрав розбійник Селін з Кавказу, на початку ХVІ ст. за наказом московської влади оселившись на одному з пагорбів. Власне, з цього і починається нова історія села Линове.

Населення станом на 01.01.2021 року складає: с.Линове – 412.

Демографічна ситуація за 2020 рік: Народилося (осіб) - 2, Померло (осіб) - 16, Прибуло (осіб) - 7 , Вибуло(осіб) - 8 , Зареєстровано шлюбів (од.) - .

Соціальні категорії: Діти- 63, Пенсіонери - 131 , Працездатне населення - 218, Знаходяться за межами ради (на заробітках тощо) - 109 , Учасники ВВВ та прирівняні до них особи - 13, Учасники АТО - 0, Багатодітні сім’ї - 4, Діти-сироти та позбавлені батьківського піклування -2 , люди з особливими потребами - 16.

Загальна характеристика житлового фонду:

Загальна кількість будинків – 225 шт.

Кількість пустуючих садиб – 79 шт

з них придатних до проживання – 7 шт

Об’єкти національної спадщини: .

Могила Гусєва О.І. с. Линове 1941 р.

Поселення, с. ЛиновеVI-V ст. до н.е.

Ландшафтний заказник місцевого значення «Мовчанський» - 372,5 га.

Ботанічний пам’ятник природи місцевого значення «Новослобідські дуби» - 0,04 га.

Ландшафтний заказник місцевого значення «Монастирський ліс» - 864,0 га. Підприємства:

ПП „Карла Маркса –2”, Гаркавенко Станіслав Володимирович, рослинництво;

ТОВ «Райз Північ» - Яременко Анатолій Володимирович, рослинництво,

ТОВ «Сейм-Агро» - Скляров Борис Петрович, рослинництво,

ФГ « Скворцов В.В.»- Скворцов В.В., рослинництво,

ФП Данченко Ольга Василівна, торгівля;

Всього водогонів 12,5 км; колодязів 11од., з них використовується 7од.

Заклади торгівлі – два. ( ФОП Данченко Ольга Василівна)

Виїзна торгівля 3 рази на тиждень ( ТОВ «Колос»,ТОВ « Путивль хліб», Глухівський хлібокомбінат )

Медичні установи: ФП с. Линове ( медична сестра Щербакова А.Л. )

Соціальні послуги: соціальний робітник – Толстошеєва Н.М., на обслуговуванні 8 осіб, соціальний робітник – П’яткіна Т.О.., на обслуговуванні 8 осіб.

КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВІ ЗАКЛАДИ:

Линівський СК ( завідувач Чабайовська Н.)

Народний фольклорний аматорський ансамбль «Горюночка» (худ.керівник Дзекунова Ж.)

Линівська сільська бібліотека (бібліотекар Щербакова І.)

Депутатський корпус:

виборчий округ № 5

Скворцов Володимир Васильович - політична партія "СЛУГА НАРОДУ"

Урютіна Тетяна Миколаївна - політична партія "СЛУГА НАРОДУ"

Поділько Олександр Олександрович - самовисування

Міщенко Олександр Єгорович - політична партія «Наш край»

Релігія

Церква Свято Миколаївська ( настоятель о.Іоанн (Перфільєв).