Мачулищанський старостинський округ

Мачулищанський старостинський округ

НОВОСЛОБІДСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Станом на 01.01.2021

Основні історичні віхи: село Мачулищі - центр старостинського округу.

До складу колишньої Мачулищанської сільської ради входить три населені пункти: с.Мачулища, с.Уцькове, с.Вощиніне. Історично цей край називається Сіверщиною. З часів навали орд Батия край був малолюдним і мав назву Дикого поля. На початку XVI сторіччя Сіверщина увійшла до складу Російської держави. Для захисту кордонів Російської держави від грабіжницьких нападів кримських і ногайських татар в полях почали організовувати сторожеву службу. Почалось заселення краю російськими служивими людьми та селянами, які тікали від феодальної експлуатації і тягаря державних податків. Почали формуватися населення служивого люду - стрільців, пушкарів, дітей боярських. Ці поселення називались "Слободи", а люди в них були звільнені від сплати податків. Існує версія, що назва села Мачулища походить від слова "Мачу", або ж "замачую коноплі у воді", тобто це було давнє поселення ремісничих, які займалися вирощуванням, замочуванням, тіпанням конопель з метою вироблення тканини та одежі.

Не випадково, що одна з вулиць села з давніх-давен називається "Дегтярьова", тобто тут жили дегтярі, які з кори берез гнали дьоготь для змазування повозок, кож, тощо. Перші згадки про село відносяться до 1594 року.

В 3 километрах від села проходить дорога на Рильськ, так звана, "свина" дорога

Приблизно з 1840-1850 рр. частина Вощинських, Мачулищанських та Уцьковських земель належала поміщику Черепову, який займався вирощуванням цукрових буряків, гречки та інших культур. На так званому Щетінінському полі (с. Мачулища), недалеко від Лопуховського шляху знаходилась панська економія. Це був комплекс господарських споруд, який включав в себе конюшні, зернові амбари, будівлі для скота, водокачку, будинок управляючого та кілька різноманітних сільгоспмашин. Все це було обнесено кам'яною стіною.

Населення станом на 01.01.2021 року складає: с. Мачулища -178, с.У цькове - 14, с. Вощиніне -3.

Демографічна ситуація за 2020 рік: Народилося (осіб) -0 , Померло (осіб) - 4, Прибуло (осіб) - 0, Вибуло(осіб) - 2, Зареєстровано шлюбів (од.) - 0.

Соціальні категорії: Діти- 30, Пенсіонери - 51 , Працездатне населення - 114 , Знаходяться за межами ради (на заробітках тощо) - 20 , Учасники ВВВ та прирівняні до них особи - 7 , Учасники АТО - 0 , Багатодітні сім’ї - 3, Діти-сироти та позбавлені батьківського піклування - 0, люди з особливими потребами - 7.

Загальна характеристика житлового фонду:

Загальна кількість будинків – 136 шт.

Кількість пустуючих садиб – 51 шт

з них придатних до проживання – 0 шт

Об’єкти національної спадщини:

Братська могила радянських воїнів 1939-1945 р.р.

Підприємства:

ПП „Карла Маркса –2”, Гаркавенко Станіслав Володимирович, рослинництво;

ССК «Ярославна» - Почепцова Т.М., рослинництво, тваринництво;

ФП Голубовська Галина Іванівна – торгівля,

ФП Мужецький Сергій Олександрович- автоперевізник,

Всього водогонів 5 км; колодязів 4 од., з них використовується 4од.

Заклади торгівлі – один( ФОП Голубовська Г. )

Виїзна торгівля 5 разів на тиждень ( ТОВ «Путивль- хліб», ТОВ «Колос» )

Медичні установи: Мачулищанска АЗСМ ( медична сестра Комар Т.В.)

КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВІ ЗАКЛАДИ:

Мачулищанський СК ( директор Кіптенко Т.В., худ.керівник Головач О.О.)

Мачулищанська сільська бібліотека (бібліотекар Тверитіна Л.М.)

Музей прикладного мистецтва с.Мачулища

Депутатський корпус:

виборчий округ№ 3

Гапонова Людмила Станіславівна - самовисування

Рибальченко О.С. - політична партія «Наш край»

Кіптенко Т. І - самовисування

Релігія

Власних діючих культових будівель немає.

Не діюча, знаходиться в аварійному стані, Успенська церква села Вощиніне.