Село Нова Слобода

села Нова Слобода

НОВОСЛОБІДСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Станом на 01.01.2021

Основні історичні віхи: село Нова Слобода - адміністративний центр.

Нова Слобода – село, центр сільської ради. Розташоване від міста Путивль за 22 км. Територія сучасного села і його околиць була заселена ще з ІYст до н.е.. Уперше село Слобода згадується у царській грамоті 1593 року за якою його приписано до Молченського монастиря міста Путивля.

У 1653 році Слободу приписали до Сафронієвськогої пустині. З середини ХУІІ століття село Слобода називалось вже Новою Слободою.

З кінця ХІХ століття у Сафронієвському монастирі працювала лікарня, але вона обслуговувала лише ченців. 1883 року в Новій Слободі було відкрито однокласну парафіяльну школу, де навчалось 30 дітей, а наприкінці ХІХ ст.. – земську трикласну школу, яку відвідувало близько 50 хлопчиків та дівчаток.

Різко погіршало становище трудящих Новосї Слободи під час першої світової війни. Більшість працездатних чоловіків мобілізували на фронт, звідки сімї одержували сумні звістки.

На початку грудня 1917 року в селі встановили Радянську владу, обрали волвиконком, головою якого став більшовик М.Є.Малютін.

В 1928 році 25 бідняцьких господарств обєдналися в сільськогосподарську артіль «Новий бит», головою якої обрали І.Г.Подшивайлова. в березні 1932 року шість колгоспів об’єдналися в один «Мировая революція».

В 1939 році колгосп «Мировая революція» першим в районі став мільйонером. Та мирну працю перервав напад фашистської Німеччини на Радянський Союз. У перші дні війни близько 100 новослободців пішли до лав Червоної Армії.

7 липня 1942 року в селі було знищено 586 мирних жителів.

Величезні зміни сталися за останні роки. У 2004 році село повністю було газифіковане, прокладена асфальтована дорога. На місці , де загинуло 586 мирних жителів, виситься пам’ятний знак «Дзвін Скорботи», куди кожний рік збираються жителі села, покладають квіти до підніжжя загиблих, вшановують їх пам'ять .

Свобода – село, що входить до складу Новослобідської сільської ради, розташоване за 3 км від центральної садиби. В 1907 році під час Столипінської аграрної реформи утворився хутір Сібелиця (зараз – село Свобода Новослобідської сільської ради).

Сел. Партизанське – розташоване за 7 км від с. Нова Слобода. Після революції селище було центром торфовиробництва при цукровому заводі ім. Калініна села Тьоткіне. На даний час в селищі Партизансчьке зареєстрована 1 особа, але проживає в с Бояро – Лежачі, селище прийшло в запустіння..

Населення станом на 01.01.2021 року складає: с. Нова Слобода – 1008.

Демографічна ситуація за 2020 рік: Народилося (осіб) - 6 , Померло (осіб) - 22, Прибуло (осіб) - 21, Вибуло(осіб) - 22 , Зареєстровано шлюбів (од.) - 0.

Соціальні категорії: Діти- 124 , Пенсіонери - 278 , Працездатне населення - 607, Знаходяться за межами ради (на заробітках тощо) - 138 , Учасники ВВВ та прирівняні до них особи - 11, Учасники АТО - 11 , Багатодітні сім’ї - 9 , Діти-сироти та позбавлені батьківського піклування - 4, люди з особливими потребами - 62.

Загальна характеристика житлового фонду:

Загальна кількість будинків – 601 шт.

Кількість пустуючих садиб – 131 шт

з них придатних до проживання – 41 шт

Об’єкти національної спадщини: .

Братська могила радянських воїнів та партизанів, с. Нова Слобода. 1941-1942 рр.

Пам’ятний знак на честь жертв нацизму «Дзвін скорботи», с Нова Слобода. 1942 р.

Місце формування партизанського загону Руднєва С.В. 1941 р.

Місце бою партизанького з’єднання Ковпака С.А. з нациськими окупантами, с. Нова Слобода. 1942 р.

Місце гибелі Висоцького І.І. члена Путивльського підпільного райкому, с. Нова Слобода. 1942 р.

Могила Перфильєва М.М, який загинув у Афганістані, с. Нова слобода. 1983 р.

Городище, с. Нова Слобода, VI-Vст. до н.е.

Архітектурний комплекс Софронієвського монастиря, с. Нова Слобода. 1757 р.-п. ХХ ст.

Покровська надбрамна церква, с. Нова Слобода, ХVIIст.

Трапезна, с. Нова Слобода, 1757 р.

Монастирська лікарня, с Нова Слобода, 1911 р.

Печерний комплекс, с. Нова Слобода, ХІІІ-ХVIIIст.

Підприємства:

ТОВ «Агріпорт Норд» - Маринич Володимир Михайлович, рослинництво;

ПП „Карла Маркса –2”, Гаркавенко Станіслав Володимирович, рослинництво

ФГ «Троценко» - Мокренко Олег Вікторович, рослинництво;

ССК «Ярославна» - Почепцова Т.М., рослинництво, тваринництво;

ФОП Білокопитов Іван Андрійович – Білокопитов Іван Андрійович, рослинництво;

ФОП Білокопитов Володимир Андрійович- рослинництво;

ФП Гнеденко Іван Володимирович, торгівля;

ФП Шаповалов Іван Сергійович, торгівля;

ФП Папсуєв Микола Олександрович, торгівля;

ФП Кагітіна Валентина Іванівна, торгівля;

ФП Бритікова Наталія Федорівна, торгівля;

ФП Божко Ольга Олександрівна – торгівля

Всього водогонів 13,354км; колодязів 11од., з них використовується 11од.

Заклади торгівлі – п’ять ( ФОП Гнеденко І.В.,ФОП Кагітіна В.І., ФОП Папсуєв М.О., ФОП Шаповалов І.С., ФОП Божко )

Виїзна торгівля 3 рази на тиждень ( ТОВ «Путивль-хліб» )

Медичні установи: Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини с. Нова Слобода ( лікар Левчук Наталія Андріївна, медичні сестри Губіна О. , Полієнко Н. )

Соціальні послуги: соціальний робітник – Агілова Н.Д., на обслуговуванні 9 осіб, соціальний робітник – Бородкіна О.І., на обслуговуванні 6 осіб, соціальний робітник – Гніденко Л.П., на обслуговуванні 8 осіб.

КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВІ ЗАКЛАДИ:

КЗ «Новослобідський сільський будинок культури» (директор Гудімова Я.) Народний фольклорний аматорський ансамбль «Колос» (худ.керівник Шаповалова Н.)

КЗ «Новослобідська публічна бібліотека» (бібліотекар Новікова О.)

Музей горюнської культури с.Нова Слобода (Подшивайлова В. Г.)

Народний музей історії села Нова Слобода (Чернякова О. А.)

Навчально-виховні комплекси (НВК)

Новослобідськкий НВК с. Нова Слобода – директор Чуйко С.В. (100 учнів,20 дошкільнят)

Депутатський корпус- виборчий округ № 1

Крюков Сергій Миколайович – самовисування