Бояро - Лежачівський старостинський округ

Бояро - Лежачівський старостинський округ

НОВОСЛОБІДСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Станом на 01.01.2021

Основні історичні віхи: село Бояро Лежачі - центр старостинського округу.

До складу колишньої Бояро-Лежачанської сільської ради входить чотири населені пункти: с.Бояро-Лежачі, с.Кружок, с.Рівне, с.Дорошівка.

Село Лежачі, на річці Хоробра, значиться за переписною книгою 1646 року в Подгарному стані Курської губернії. Дві третини села належало поміщикам: Максиму, Івану та Андрію Трифоновим - 4 селянських двори - 8 душ чоловіків та 2 бобильських двори - 4 душі чоловіків. Третина села Бояро-Лежачі (давня назва - Боярські Лежачі ) відходила до Починка. Нові Лежачі, які належали Панасу Васильовичу та Кузьмі Іванову. За переписною книгою 1678 року Боярські-Лежачі належало поміщикам М.А.Трифонову, Л.Г.Трифонову, Т.А.Фокіну. "За треттєю (1761-1767 р.р.) та четвертою (1781-1787 р.р.) ревізіями" значиться, що поселення Боярські-Лежачі належало поміщикам Трифоновим, Сагореву, Черепову. Було 18 дерев'яних будинків, селянських дворів -11, малоруських - 32. Усього душ - 312. У поселенні була одна кузня, на річці Струга Ведмежьє - "млин о двух мучних поставах". За шість верст від села - ліс 464 десятини, за п'ять верст від Путивльського дівочого монастиря ліс Кружок на 160 десятинах. Згідно дев'ятої ревізії (1853 рік) у селі Боярські-Лежачі Путивльського повіту було 14 поміщицьких маєтків. Загалом мешкало у різні часи до тридцяти поміщиків.

Частина селян працювала на поміщиків, решта - на заводі, який належав Терещенку (селище Тьоткіне ), інші - на видобуванні торфу. Деякі із службових людей XVI-XVII століть називалися "діти боярські". Це не сімейне поняття, а соціальне. Може саме і тому село було назване "Боярські-Лежачі".

Населення станом на 01.01.2021 року складає: с.Бояро-Лежачі – 234, с.Кружок - 36, с.Рівне - 53, с.Дорошівка - 2.

Демографічна ситуація за 2020 рік: Народилося (осіб) - 2, Померло (осіб) - 8, Прибуло (осіб) - 2, Вибуло(осіб) - 1 , Зареєстровано шлюбів (од.) - 0 .

Соціальні категорії: Діти- 48, Пенсіонери - 118 , Працездатне населення - 169, Знаходяться за межами ради (на заробітках тощо) - 87 , Учасники ВВВ та прирівняні до них особи - 8, Учасники АТО - 2, Багатодітні сім’ї - 4, Діти-сироти та позбавлені батьківського піклування - 0, люди з особливими потребами - 22.

Загальна характеристика житлового фонду:

Загальна кількість будинків – 280 шт.

Кількість пустуючих садиб – 90 шт.

з них придатних до проживання – 31 шт.

Об’єкти національної спадщини: .

Місце загибелі Мангушева І. Ф. – комісара загону особливого призначення, с. Дорошівка, в лісі, 1942,1943 рр.

Підприємства:

ТОВ «Райз Північ» - Яременко Анатолій Володимирович, рослинництво,

ТОВ «Сейм-Агро» - Скляров Борис Петрович, рослинництво,

ФОП «Бровкін» - Бровкін Андрій Миколайович, рослинництво,

ФГ «Бровкіна» - Бровкіна Ірина Миколаївна, рослинництво,

ПП „Карла Маркса –2”, Гаркавенко Станіслав Володимирович, рослинництво;

Всього водогонів 1,5 км, яле не використовується; колодязів 49 од., з них використовується 47 од.

Заклади торгівлі – немає. Виїзна торгівля 3 рази на тиждень (Ліфер Є.В., Берлет С.В., Месмер С.В., ТОВ «Путивль Хліб», ТОВ «Колос»)

Медичні установи: ФП с. Бояро - Лежачі (медична сестра Нефьодова Г.І.)

Соціальні послуги: соціальний робітник – Галагудіна Н.А., на обслуговуванні 7 осіб.

КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВІ ЗАКЛАДИ:

Бояро-Лежачівський БК (директор Гарбузова О.В.)

Бояро-Лежачівська сільська бібліотека (бібліотекар Закотіна О.П.)

Навчально-виховні комплекси (НВК)

Бояро-Лежачівський НВК реорганізовано з вересня 2019 р.

Депутатський корпус- виборчий округ № 4

Бровкін Андрій Миколайович – політична партія "Наш край"

Малик Сергій Юрійович – політична партія "Наш край"

Перепелиця Микола Васильович – політична партія "Наш край"

Релігія

Власних культових будівель немає.

Настоятель – отець Іоанн (Перфільєв) с. Линове