До уваги батьків!
Сумним видався початок 2021 року - 18 самогубств та спроб їх вчинення неповнолітніми. Вік дітей від 10 до 16 років. Експерти пов’язують таку жахливу статистику саме з активізацію, так званих, «груп смерті», на кшталт «Синього кита». А ситуація просто катастрофічна. На думку спеціалістів дітей в групах смерті тисячі, і це без перебільшення. Дуже великий відсоток підлітків знають про такі групи й вступають до них. Адже для них це лише гра, в якій ти можеш показати, що не "слабак", ти вже дорослий. Подібних груп багато, але у всіх одна мета — залучити підлітка в гру зі смертю". На жаль, діти часто не розуміють наслідків своїх вчинків, вважають розвагою те , що інколи призводить до трагічних і невідворотних наслідків.
Уберегти дітей від соціальних мереж в наш час просто не можливо, проте зменшити їх вплив на свідомість дітей дорослим цілком під силу. По перше необхідно говорити дітям про кібербезпеку, тобто, що і в яких випадках на них впливає. І краще говорити це не підліткам, а доносити цю інформацію тоді, коли діти готові її почути, тобто це 7, 8 або 9 років". І мабуть одним з головних завдань батьків, навчальних закладів це надати дітям адекватну альтернативу часу онлай - спілкування з сім’єю, однолітками, хобі, гуртки, тоді вони не будуть компенсувати живе спілкування в інтернеті.
Шановні батьки! Намагайтеся спілкуватися по-дружньому зі своїми дітьми, будувати довірливі стосунки, спонукайте, а не змушуйте дитину розповідати про її друзів та шкільне життя та ставтесь до дитини з розумінням, приділяйте більше уваги психологічному стану дитини. А також не забувайте про онлайн безпеку дітей:
- перевіряйте акаунти дитини в соціальних мережах та групи, до яких вона приєдналася;
- переглядайте зміст спілкування в приватних чатах;
- контролюйте відео та фото, які є в гаджетах вашої дитини;
- звертайте увагу на її коло спілкування.
І не забувайте, що кращими друзями для дітей – є батьки, які завжди підтримають і для яких їх діти є найкращими незалежно від ситуації.