Міністерство культури та інформаційної політики України - інформує
Як заохотити українців щиро полюбити книжки, адже за даними Українського інституту книги лише 8% з нас є щоденними читачами? (Дані за 2020 рік)
Що робити, щоб потяг до україномовної літератури став більшим за бажання щоденно скролити соціальні мережі?
Як підтримати видавців та сферу книговидання загалом, зростити інфраструктуру галузі до рівня сусідніх країн? 53 % з тих, хто прочитав хоча б 1 книжку за рік, водночас не купили жодної.
МКІП розпочинає громадське обговорення проєкту Стратегії розвитку читання на 2021 –2025 роки «Читання як життєва стратегія» (далі – проект Стратегії).
Документ розроблено у зв’язку з необхідністю проведення кардинальних змін у підходах до промоції читання як свідомо обраного дозвілля або джерела саморозвитку та самоосвіти.
Проект Стратегії напрацювала робоча група при МКІП, до складу якої увійшли експерти книговидавничої справи, фахівці мережі книгорозповсюдження, експерти бібліотечної сфери та представники громадськості. Координатором робочої групи було визначено державну установу «
».
Зауваження і пропозиції до проєкту Стратегії приймаються від фізичних та юридичних осіб до 19 березня 2021 року в електронному вигляді на електронну адресу
lib-reading@mkip.gov.ua.
Пропозиції приймаються у формі порівняльної таблиці із змістом редакції, запропонованої МКІП, пропонованого формулювання чи зауваження та його обґрунтуванням.
Надані пропозиції та зауваження будуть розглянуті під час доопрацювання проекту Стратегії. Результати консультацій будуть розміщені на офіційному вебсайті МКІП (https://mkip.gov.ua).
З текстом документу пропонуємо ознайомитися за посиланням
https://mkip.gov.ua/content/konsultacii-z-gromadskistyu.html