ДОГОВІР ОРЕНДИ: УСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ЗЕМЛЕВЛАСНИКУ ТА ОРЕНДАРЮ

Дата: 05.03.2021 08:17

ДОГОВІР ОРЕНДИ: УСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ЗЕМЛЕВЛАСНИКУ ТА ОРЕНДАРЮ

Договір оренди землі укладається між орендодавцем та орендарем, які мають виконувати умови договору.

Договір оренди можна укласти щодо:

• земель приватної власності – за згодою орендодавця та особи, яка вправі набувати право оренди на таку земельну ділянку;

• щодо земель державної або комунальної власності - на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування; або на підставі цивільно-правового договору чи в порядку спадкування.

Істотні умови договору оренди земельної ділянки:

• об’єкт оренди (земельна ділянка, яка має кадастровий номер. У договорі має бути зазначено місцерозташування та розмір ділянки);

• дата укладення договору та термін його дії;

• орендна плата – визначення її розміру та індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду, відповідальності за її несплату.

Також за бажанням сторони можуть додати до істотних умов й інші пункти.

Якщо в договорі немає хоча б однієї із зазначених істотних умов, то є ризик визнання його неукладеним у судовому порядку.

Земельна ділянка за договором оренди землі вважається переданою орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Договір набирає чинності з моменту його укладення.

Реєстрація права є у зоні відповідальності орендаря, який, уклавши договір оренди, що набрав чинності за загальним правилом після підписання (якщо сторони не передбачили іншого в договорі), самостійно реєструє своє право та отримує всі повноваження користувача земельної ділянки на підставі договору оренди.

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін у письмовій формі шляхом укладення додаткової угоди. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується у судовому порядку.