Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Тимчасові рекомендації щодо безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Дата: 17.03.2021 15:33
Кількість переглядів: 341

 1. Ці тимчасові рекомендації розроблені на підставі технічного звіту Європейського центруФото без опису профілактики та контролю захворювань та Тимчасового керівництва Всесвітньої організації охорони здоров’я «Профілактика та інфекційний контроль безпечного поводження з тілом особи, яка померла від COVID-19» у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVTD-19) та зростанням кількості летальних випадків внаслідок поширення хвороби.
 2. Потенційний ризик передачі SARS-CoV-2 через контакт з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженим випадком коронавірусної хвороби (COVID-19) вважається низьким і може бути пов'язаний:
 1. з прямим контактом із тілом померлої особи або фізіологічними рідинами, в яких присутній вірус SARS-CoV-2;
 2. з прямим контактом із забрудненими об’єктами.
 1. Особи, які безпосередньо контактують з тілами померлих від коронавірусної хвороби (COVID-19) осіб (підозра або підтверджений випадок), повинні використовувати засоби індивідуального захисту для уникнення ризику інфікування через контакт з фізіологічними рідинами хворого, контамінованими поверхнями та предметами. Мінімальний набір засобів індивідуального захисту: рукавички та водостійкий ізоляційний халат із довгими рукавами. Додатково рекомендовано використовувати медичну маску, окуляри або захисний щиток та шапочку медичну одноразову.
 2. Процедури, які сприяють виникненню аерозольної суспензії або дії, які можуть призвести до виникнення бризок під час розтину, становлять високий ризик передачі SARS-CoV-2, тому працівники, які їх проводять, повинні використовувати наступні засоби індивідуального захисту: водостійкий ізоляційний халат з довгими рукавами або комбінезон, окуляри або захисний щиток, респіратори з класом захисту не нижче FFP2, шапочка медична одноразова.
 3. Заходи з підготовки тіла померлої особи до поховання повинні виконуватися з використанням відповідних стандартних заходів безпеки та засобів індивідуального захисту, що дозволяють уникнути ризику інфікування через контакт.
 4. Медичні працівники повинні ознайомити осіб, які беруть участь в ритуальних діях, що передбачають контакт із тілом (наприклад, члени сім'ї та/або близькі люди та/або представники релігійних організацій) із стандартними заходами безпеки та правилами використання засобів індивідуального захисту. Кількість таких осіб повинна бути зведена до мінімуму.
 5. Підготовка тіла померлої особи до транспортування до патологоанатомічного відділення або моргу:
 1. працівники закладу охорони здоров’я, відповідальні за підготовку тіла до транспортування, повинні використовувати засоби індивідуального захисту, які унеможливлюють можливість інфікування через контакт з фізіологічними рідинами хворого, контамінованими предметами;
 2. у разі наявності ризику утворення бризок від рідин тіла або виділень, персонал повинен використовувати засоби індивідуального захисту: водостійкий ізоляційний халат з довгими рукавами або комбінезон, окуляри або захисний щиток, респіратори з класом захисту не нижче FFP2, шапочка медична одноразова;
 3. необхідно звести до мінімуму контакт з тілом померлої особи і його переміщення. Тіло померлої особи необхідно накрити тканиною і транспортувати його в патологоанатомічне відділення або морг в найкоротший строк.
 1. Прибирання приміщення, де перебувала померла особа:
 1. рекомендується звичайне прибирання приміщень з подальшим проведенням заключної дезінфекції. Працівники, які проводять прибирання та заключну дезінфекцію, повинні використовувати дезінфікуючі засоби, які зареєстровані відповідно до законодавства та мають чинне Свідоцтво про державну реєстрацію;
 2. особливості проведення заключної дезінфекції при коронавірусній хворобі (COVID-19):

Об’єкт дезінфекції

Поверхні у приміщеннях (підлога, меблі, дверні ручки тощо); санітарно-технічне устаткування, обладнання; посуд; прибиральний інвентар; іграшки; предмети догляду за хворими, засоби особистої гігієни та інші предмети, що контактували з хворим.

 

Дезінфекція грунту, рослин, доріжок, тротуарів, автодоріг не проводиться.

 

Концентрація робочого розчину

За режимом вірусних інфекцій (зазначено в методичних вказівках на дезінфікуючий засіб, що використовується)

 

Спосіб приготування

Відповідно до інструкції виробника

 

Спосіб застосування

Протирання, зрошення (гідропульт, автомакс тощо)

 

Витрата робочого розчину деззасобу

Згідно з методичними вказівками на дезінфікуючих засіб, що використовується

 

Засоби індивідуального захисту

Захисні рукавички, респіратори, захисні окуляри, костюми - відповідно до рекомендацій виробника дезінфікуючого засобу, що використовується.

 

 

3) рекомендовані дезінфікуючі засоби для проведення поточної і заключної дезінфекції приміщення:

Тип за активно діючою речовиною (АДР)

Концентрація АДР в робочому розчині, не менше %

Хлорвмісні (гіпохлорит натрія)

0,1-0,5

Спирти (ізопропіловий, етиловий)

>60 (ізопропіловий)

>70 (етиловий)

4) також можливе використання таких дезінфікуючих засобів:

 1. не рекомендується застосовувати дезінфікуючі засоби на основі альдегідів і фенолів;
 2. відходи, які утворюються в приміщенні де перебувало тіло померлої особи, повинні розглядатись як категорія В - епідемічно небезпечні медичні відходи. Порядок їх збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знезараження нормується Державними санітарно-протиепідемічними правилами і нормами щодо поводження з медичними відходами, затвердженими наказом МОЗ України від 08.06.2015 № 325.

9. Підготовка тіла померлої особи до поховання чи кремації:

1) підготовка тіла померлої особи до панахіди та/або поховання (кремації) повинні виконуватися з використанням відповідних стандартних заходів

Тип за активно діючою речовиною (АДР)

Концентрація АДР в робочому розчині, не менше %

Кисневмісні (перекис водню)

3,0

Третинні аміни

0,05

Четвертинні амонієві сполуки

0,15

 

безпеки та із застосуванням засобів індивідуального захисту, що дозволяють уникнути ризику інфікування через контакт;

 1. тіла померлих мають бути оброблені дезінфекційним розчином;
 2. при надмірному утворенні рідини, тіло померлого може бути поміщено в герметичний пакет-мішок;
 3. родичі та близькі, які бажають бачити тіло померлого, допускаються до нього виключно після його підготовки до поховання та повинні бути проінструктовані щодо заборони торкатися відкритих ділянок тіла та обрядових поцілунків при видачі тіла;
 4. до ритуальних обрядів перед похованням, що проводяться в приміщеннях, допускаються особи з розрахунку не більше 1 особи на 5 квадратних метрів та забезпечення дистанціювання у 1,5 метри;
 5. поховання (кремація) тіла здійснюється у щільно закритій труні;
 6. органи місцевого самоврядування, утворені ними спеціалізовані комунальні підприємства здійснюють облік осіб, які були присутні під час поховання із зазначенням дати і часу перебування: прізвище, ім’я, по батькові, адреси проживання, контактного номеру телефону.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь