Дата: 22.03.2021 15:09

День пам'яті сорока севастійских мучеників - одне з головних церковних свят року. У цей день церква вшановує пам'ять сорока солдатів, які померли за віру в Христа і стали шануватися як святі. Це свято прославляє силу віри і відданість Богу. На честь торжества трохи пом'якшуються обмеження Великого посту.

До цього дня господині печуть булочки у вигляді жайворонків з пісного дріжджового тіста, оскільки птахи до цього дня повертаються з теплих країв. Пташкам роблять з родзинок очі, а в тісто додають різні горішки. Такою здобою обов'язково пригощають дітей і хрещеників.

Дівчата проводили ворожіння з борошняних жайворонків. Кидали булочку через плече - куди птах покаже хвостом, звідти прийде наречений. Також давали покуштувати булочок собаці - чию страву пес першим спробує, та перша вийде заміж.

На сороки прийнято запрошувати в будинок близьких людей і чим їх більше буде, тим краще. У цей день не можна прибирати, займатися важкою працею, вишивати. Також не можна лаятися і гніватися, позичати гроші, садити горох. Доброю традицією вважається прочитати молитву біля ікони сорока святих.

Доброю прикметою в цей день вважається побачити перелітних птахів - це обіцяє хороший урожай. Вважається, що яка погода 22 березня - такою вона буде в наступні 40 днів.

Ось і за прабабусиним рецептом випекала пташок!