Нові види відпусток для батьків

Дата: 19.04.2021 19:10

Фото без опису

Верховна Рада ухвалила закон, який розширить можливості чоловіків у догляді за дітьми. За рахунок роботодавця надається можливість оформлення відпустки при народженні дитини до 14 календарних днів. Така відпустка може надаватися чоловіку, дружина якого народила дитину; батьку дитини, що не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але разом із нею проживає, пов'язаний побутом, взаємними правами та обов'язками. Чоловік може скористатися даною відпусткою впрововж 3 місяців з дня народження дитини. Окрім того, таке право мають бабусі, дідусі або інші повнолітні родичі дитини, який фактично доглядає за дитиною (якщо мати або батько виховує дитину самостійно).

Також Законом визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька).