12 квітня в Україні святкують День ракетно-космічної галузі та Міжнародний день авіації та космонавтики, присвячений першому польоту людини в космос

Дата: 10.04.2021 13:20

Фото без описуЗавоювання космосу стало мрією людей з тих пір, коли вони дізналися про його існування. Основною метою, з якою людина спочатку прагнула в космос, було бажання знайти там собі подібних розумних істот.

Вперше в світі жива істота, причому не одна, а відразу дві, які полетіли в ракеті, були собаки. Їх політ стався 22 липня 1951 року, коли ракета "Р-1В" стартувала з космодрому Капустін Яр.

Перший політ був суборбітальний (тобто ракета потрібної висоти досягла, але на орбіті залишитися не змогла і, досягнувши висоти 100 км, відразу стала падати вниз). Політ тривав лише кілька хвилин.

12 квітня 1961 збулася найфантастичніша мрія людства - політ в космос.

Старший лейтенант Юрій Гагарін на кораблі "Восток-1" облетів Землю на висоті 302 кілометри зі швидкістю близько 28 тисяч кілометрів на годину.

Він був першим, хто побачив, що Земля, справді, кругла, блакитна і дуже красива. Політ Гагаріна тривав всього 108 хвилин. Але ці хвилини перевернули весь світ, всі уявлення про можливе та неможливе. Всього за 108 хвилин життя Юрія Гагаріна перестало йому належати. Буквально кожна хвилина - від народження і до самої смерті - стала частиною легенди про велику людину, який першим полетів у космос.

Леонід Костянтинович Каденюк — перший космонавт незалежної України.

Леонід почав мріяти про космос ще з дитинства, після тріумфального польоту Юрія Гагаріна.

В 1967 році після закінчення середньої школи із срібною медаллю вступає в Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (ЧВВАУЛ).

В 1977 році закінчив Центр підготовки льотчиків-випробувачів. Отримав диплом і кваліфікацію «льотчик-випробувач».

Брав участь у розробці та випробуваннях авіаційно-космічних систем, у їх ескізному та макетному проектуванні, а також у льотних випробуваннях систем.

Леонід Каденюк на космічному кораблі «Колумбія» здійснив перший політ, який відбувся 12 квітня 1981 року.

Леонід Каденюк встиг презентувати свою книгу “Місія – Космос”.

Видання містить надзвичайно цікаві описи етапів польоту, портрети його учасників і роздуми автора про Всесвіт, місце в ньому планети Земля та відповідальність людини за її майбутнє.