ШИРЯЇВСЬКЕ ГОРОДИЩЕ ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ

Дата: 01.11.2019 18:19

Фото без опису

В червні 2017 р. розпочалися дослідження Ширяївського городища скіфського часу, що розташоване на мальовничому мису правого берега Сейму біля с. Ширяєве Новослобідської сільської ради Сумської області.

Розкопки показали, що  городище існувало набагато раніше офіційно визначеної дати  –  не у ІХ ст. н. е. а у ІV–V ст. до н.е.

Роботи проводяться спільними зусиллями співробітників Державного історико-культурного заповідника в м. Путивль (Тупик С.В., Плаксіна О.В.), Інституту археології НАН України (Каравайко Д.В., Гречко Д.С.).

У розкопках беруть участь співробітники управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації (Осадчий Є.М.,
Коротя О.В.), студенти Київського національного університету культури і мистецтв (Ржевуська С.С.) та Сумського державного педагогічного університету (Корж А.).

Під час досліджень виявлено залишки двох різночасових житлових споруд, що відносились до різних часових горизонтів. Найбільш пізній горизонт датується знахідкою книдської амфори IV ст. до н.е.

Фактично вперше знайдено матеріали, що свідчать про існування городищ Посейм′я в пізньоскіфський час.

Роботи на городищі будуть продовжуватися і безсумнівно принесуть нові відкриття та знахідки.