23 ЧЕРВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВИКРИВАЧІВ КОРУПЦІЇ

Дата: 23.06.2021 19:07

Фото без опису

У світі по різному ставляться до викривачів корупції. В той час, коли в одних країнах викривачі корупції допомагають, в інших, зокрема в Україні, культура викриття корупційних злочинів лише починає зароджуватися.

Поняття «викривач» в Україні з’явилося в законодавстві  у 2014 році. Але чітко визначені права, гарантії та захист викривачів ухвалили змінами до Закону «Про запобігання корупції» в жовтні 2019 року.

Відповідно до Закону Національне агентство з питань запобігання корупції забезпечує співпрацю з викривачами, їх правовий та інший захист, перевірку дотримання законодавства з питань захисту викривачів, вносить приписи з вимогою про усунення порушень прав викривачів, а також проводить постійний моніторинг дотримання законодавства у сфері захисту викривачів.

У червні стартував онлайн-курс «Впливай — викривай!» від Національне агентство з питань запобігання корупції - НАЗК та студії онлайн-освіти EdEra, створений за підтримки Міжнародний фонд "Відродження". Пройти курс можна за посиланням: https://bit.ly/2T5nARc.

Викривачам можна ознайомитись з електронним посібником: http://vykryvachi.trudovi.org/, де описано практичні аспекти захисту викривачів корупції, міжнародний досвід викриття та законодавчі рамки для цього.