Наближається 25-та річниця з Дня ухвалення Конституції України.

Дата: 25.06.2021 09:04

Наближається 25-та річниця з Дня ухвалення Конституції України.

Міністерство культури та інформаційної політики України розробило інфографіку, завдяки якій жителі Сумщини зможуть відновити у пам’яті важливі факти про цю знакову для кожного громадянина подію

25 років тому Україна ухвалила свою Конституцію. Цей документ, після Акту про проголошення незалежності України, став другим наріжним каменем у будівництві української демократії.

А ви знаєте, що ухвалення Конституції супроводжувалось складним процесом переговорів у Верховній Раді України, адже 25% мандатів в тодішньому парламенті отримала комуністична партія? Втім, після дебатів тривалістю майже 24 години, 28 червня о 9 годині 18 хвилин 1996 року Верховна Рада таки ухвалила Конституцію України.

Сьогодні в Конституції визначено стратегічний напрямок України до Євроатлантичної інтеграції.

Нагадаємо, що українська як державна мова також гарантується саме Конституцією.

Знаково, що саме в рік, коли Україна святкує 30-ліття своєї Незалежності та 25-річчя Конституції, предтеча сучасного закону «Конституція гетьмана Пилипа Орлика» повертається до України. Латинський примірник документу протягом століть зберігався у Швеції.

Інші цікаві факти з історії Конституції України дивіться в інфографіці