Увага!!! Чудовий місяць серпень. Сезон смачних кавунів, яблучок, меду та… алергії. Теоретично, будь-що може викликати алергічну реакцію – це індивідуально. Але є такі рослини, які викликають алергію майже у всіх, і часто в досить важкій формі. Серед
Чудовий місяць серпень. Сезон смачних кавунів, яблучок, меду та… алергії. Теоретично, будь-що може викликати алергічну реакцію – це індивідуально. Але є такі рослини, які викликають алергію майже у всіх, і часто в досить важкій формі. Серед них рекордсмен – амброзія.
В Україні росте декілька видів амброзії, найпоширеніший - Амброозія полинолииста (Ambrosia artemisiifolia L.). Має красиве ажурне листя, тому люди часто не поспішають позбавлятись її на газонах. Але під час цвітіння вона виробляє величезну кількість пилку, який викликає різноманітні алергічні реакції з боку дихальних шляхів й часто призводить до появи бронхіальної астми як в дорослих, так і в дітей.
Крім цього, амброзія забирає дуже багато води з ґрунту, тому наносить чутливу шкоду сільському господарству.
Це рослина – чужак та агресор на наших землях. Її завезли на південь України як ефірно-олійну культуру ще в 70-х роках ХХ ст., але швидко розчарувались й припинили культивацію. Проте рослина не розгубилась, і в результаті маємо її величезні плантаці же на всій території України. Що ж дозволило їй так швидко захопити місце під сонцем?
• Величезна кількість насіння, що зберігає схожість десятки років. Навіть коли ви знищили всю амброзію на певній території, на вас наступного року буде чекати «нежданчик».
• Посухостійкість та невибагливість до грунту. Спочатку росте там, де інші рослини не хочуть, а потім витісняє усіх з більш привабливих територій. До речі, ми допомагаємо амброзії викошуванням газонів та узбіч, бо викошені злакові трави висихають, а вона відростає.
• Досить стрімка зміна клімату на більш континентальний, з великими періодами посухи, сприяє розповсюдженню амброзії.
Усі види амброзії включені до списку карантинних видів, які підлягають фітоконтролю з боку уповноважених фітосанітарних інспекторів.
Що робити, коли ви виявили рослини амброзії?
1. Нахиляємось.
2. Міцно хапаємо рослинку за стебло біля кореня.
3. Висмикуємо з корінням.
4. Обережно кладемо в смітник. )))
Пам’ятайте, що викошування лише сприяє поширенню та цвітінню амброзії.
Якщо рослин забагато, й ви не можете впоратись самостійно, повідомте органи місцевого самоврядування та вимагайте знищення шкідливої рослинності.
Більше інформації про амброзію можна знайти на сайті https://ambrozii.net